Alfa Romeo Tonale zdobywa tytuł „Najpiękniejszy samochód w sieci 2022 roku”
Alfa Romeo Tonale zdobywa tytuł „Najpiękniejszy samochód w sieci 2022 roku”

Alfa Romeo Tonale zdobywa tytuł „Najpiękniejszy samochód w sieci 2022 roku”

24 maja, 2022
0 Komentarze
  • Alfa Romeo Tonale, pierwszy zelektryfikowany C-SUV marki i model, będący wyrazem metamorfozy Alfy Romeo, zwyciężył w 15. edycji konkursu motoryzacyjnego „Auto Più Bella del Web” („Najpiękniejszy samochód w sieci”), zorganizowanego przez portal Infomotori.com
  • „Auto Più Bella del Web” jest pionierem (od 2007 roku) wśród nagród przyznawanych wyłącznie w Internecie, a w tegorocznej edycji głosy ponad 50 000 czytelników pozwoliły Alfie Romeo Tonale zwyciężyć z silną konkurencją
  • Najpiękniejsze samochody roku wybrane przez redakcję portalu Infomotori.com rywalizowały w 4 grupach, z których każda składała się z 4 samochodów
  • To pierwsze wyróżnienie, zaledwie kilka dni po debiucie, dla Alfy Romeo Tonale, przyznane wcześniej Alfie Romeo Spider (2007), Giulii (2016) i Stelvio (2017).

Niepowtarzalny styl, typowy dla Alfy Romeo, który wyznacza przyszłość, czerpiąc inspirację z cennego dziedzictwa marki, pozwolił Alfie Romeo Tonale zdobyć, zaledwie kilka dni po debiucie, tytuł „Najpiękniejszy samochód w sieci 2022 roku”, nagrodę przyznawaną przez Infomotori.com. Portal corocznie od 2007 roku wybiera spośród bardzo silnej konkurencji samochodową królową piękności, angażując w głosowanie ponad 50 000 czytelników. Internauci przy wyborze docenili też gamę wydajnych silników hybrydowych Tonale, które mogą poprawić osiągi przy poszanowaniu środowiska naturalnego, dynamikę jazdy i zwinność charakterystyczne dla Alfy Romeo dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym, oprogramowanie i łączność, które oferują jeszcze lepsze wrażenia z jazdy i chronią wartość rezydualną.

Najpiękniejszy samochód sieci 2022 roku w szczegółach
Alfa Romeo Tonale cechuje się atrakcyjnym, wybiegające w przyszłość designem, wyznaczając nowe kanony stylistyczne, które pozostaną punktem odniesienia w przyszłych modelach Alfy Romeo: 5-otworowe, aluminiowe obręcze kół, cyfrowy kokpit zegarów, 3-ramienna sportowa kierownica i reflektory główne o sinusoidalnym kształcie. Kompaktowe wymiary Tonale – długość 4,53 m, szerokość 1,84 m i wysokość 1,6 m – łączą w sobie wyjątkowość włoskiego kunsztu i oryginalny, współczesny styl typowy dla Alfy Romeo, tworząc syntezę prestiżowego dziedzictwa i spojrzenia w przyszłość.

Tonale wyróżniają charakterystyczne cechy stylistyczne, które weszły do historii światowej motoryzacji, takie  jak „GT Line”, biegnąca od tyłu do reflektorów, przywołując na myśl kształty Giulii GT i przeplatając się z pełnymi i eleganckimi bryłami nadwozia, przypominającymi kultowe modele, jak 8C Competizione. Z przodu w centralnym punkcie znajduje się niepowtarzalne „Trilobo” oraz charakterystyczny grill Alfy Romeo „Scudetto” . Zmysłowość i dynamizm samochodu przejawiają się również w formie ogromnej tylnej szyby.

Piękno w służbie przyjemności z jazdy
Estetyka, materiały i ergonomia wnętrza zostały zaprojektowane z myślą o kierowcy i zainspirowane  historią wyścigów Alfy Romeo, z łatwym dostępem do wszystkich elementów sterujących, co zapewnia bezpieczne i niezrównane wrażenia z jazdy. Wnętrze zostało „skrojone na miarę” z zestawem wskaźników skierowanym w stronę kierowcy. Wszystkie elementy sterujące są na wyciągnięcie ręki, łatwo dostępne z poziomu wyświetlacza centralnego i mogą być sterowane przez manualne przyciski lub cyfrowo. Z taką samą troską potraktowano pasażerów, którym zapewniono idealną przestrzeń do komfortowego podróżowania. W rezultacie powstało wnętrze zaprojektowane dla i wokół pasażerów, charakteryzujące się drobiazgową dbałością o szczegóły oraz najwyższą jakością. Wnętrze Tonale wzbudza prawdziwe emocje, nie wspominając o najnowszej technologii, która zapewnia łączność i komfort, przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności ze sportowej jazdy.

Technologiczny i uwodzicielski wygląd
Piękno Tonale nie jest celem samym w sobie: przykładem tego są reflektory, wierne koncepcji „3+3″ z nowymi reflektorami adaptacyjnymi Full-LED Adaptive Matrix, oferującymi najdoskonalsze rozwiązania technologiczne, zapewniające najlepsze możliwe oświetlenie drogi, a jednocześnie przywołującymi dumny wygląd modeli, jak SZ Zagato i samochodu koncepcyjnego Proteo, tworząc unikalną i natychmiast rozpoznawalną linię przodu. Światła tylne wyróżniają te same elementy stylistyczne co reflektory przednie,  tworząc sinusoidę, która całkowicie otacza tył samochodu i staje się unikalną i wyróżniającą „sygnaturą świetlną”.

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Źródło: https://www.media.stellantis.com/pl-pl/alfa-romeo/press/alfa-romeo-tonale-zdobywa-tytul-najpiekniejszy-samochod-w-sieci-2022-roku

Prawa autorskie © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.