Jeep® Avenger zdobywcą tytułu European Car of the Year 2023
Jeep® Avenger zdobywcą tytułu European Car of the Year 2023

Jeep® Avenger zdobywcą tytułu European Car of the Year 2023

19 stycznia, 2023
0 Komentarze
  • Jeep® Avenger jest pierwszym samochodem marki Jeep, który zdobył tą prestiżową nagrodę
  • Kompaktowy B-SUV został ogłoszony zwycięzcą przez zespół 57 jurorów, pochodzących z 22 krajów
  • Pierwszy w historii w pełni elektryczny samochód marki Jeep otrzymał 328 punktów, czyli o 87 punktów więcej niż jego najbliższy rywal
  • Zaprojektowany i produkowany w Europie, zwycięski SUV marki Jeep został stworzony z myślą o potrzebach europejskich klientów
  • Avenger jest pierwszym z czterech w pełni elektrycznych samochodów marki Jeep, które do 2025 roku trafią na rynek europejski
  • Po sukcesie ekskluzywnej wersji 1st Edition, można już składać zamówienia na całą gamę nowego Jeepa Avengera.

Nowy Jeep® Avenger, pierwszy w historii marki model z napędem elektrycznym (BEV), został zdobywcą tytułu European Car of the Year 2023 (Europejski Samochód Roku 2023).

Kompaktowy Jeep Avenger B-SUV jest pierwszym samochodem marki Jeep, który zdobył tę prestiżową nagrodę w 60-letniej historii plebiscytu.

Avenger trafił na krótką listę wraz z finałową szóstką w składzie: Kia Niro, Nissan Ariya, Peugeot 408, Renault Austral, Subaru Solterra/Toyota bZ4X oraz Volkswagen ID Buzz.

O zwycięstwie zadecydowały głosy niezależnego zespołu 57 jurorów pochodzących z 22 krajów i z dziewięciu wydawnictw motoryzacyjnych. Avenger uzyskał 328 punktów i został uznany za najlepsze auto Europy w 2023 roku przez 21 członków jury, co dało mu 87 punktów przewagi nad drugim w rankingu samochodem. Jurorzy ze wszystkich krajów poza jednym sklasyfikowali Avengera w pierwszej trójce z miejscem na podium.

Wynik został ogłoszony w zeszyły piątek, 13 stycznia podczas salonu samochodowego w Brukseli.

Søren W. Rasmussen, nowy przewodniczący Jury Car of the Year, mówi o wyniku:
„Jeep Avenger jest zasłużonym zwycięzcą Car of the Year. W przekonujący sposób odzwierciedla czas, w który wkroczył świat motoryzacji i odzwierciedla swoim designem wielką zmianę, przed którą stoi ta znana marka. Jeep Avenger jest prawdziwym Europejczykiem i ma tak wiele dobrych cech, które tak bardzo zadowalają jury stojące za tytułem: Car of the Year 2023. Gratulujemy!”.

„Jeep Avenger okazał się idealnym połączeniem dla większości zastosowań: jest kompaktowy i zwinny do jazdy po mieście, ma wystarczającą moc i moment obrotowy, aby poruszać się po każdym rodzaju drogi, a także dobry zasięg nawet w przypadku podróży na średnim dystansie. Mimo że ma zaledwie 4,08 metra długości, w środku jest mnóstwo miejsca. Jest to samochód kompletny, a nie miejski. Ale przede wszystkim ma stylistykę, która porusza” – powiedział Alberto Sabbatini, wiceprezes organizacji Car Of The Year.

„Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że to znamienite jury, złożone z europejskich ekspertów motoryzacyjnych, wybrało pierwszego w historii marki Jeep w pełni elektrycznego SUV-a jako Europejski Samochód Roku” – powiedział Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep.

„To pierwszy raz, kiedy marka Jeep została zarówno finalistą, jak i zwycięzcą w tym plebiscycie, co pokazuje znaczenie Jeepa Avengera, jako kluczowego elementu naszej globalnej strategii elektryfikacji na drodze prowadzącej markę do stania się światowym liderem w dziedzinie zeroemisyjnych SUV-ów. Gratuluję wszystkim pozostałym finalistom w tym, jakże trudnym konkursie.”

Antonella Bruno, dyrektor marki Jeep na region Europy, powiedziała: „Avenger potwierdza zaangażowanie marki Jeep w rynek europejski i w elektryfikację. Nowy model jest ważnym krokiem w ewolucji marki Jeep w dziedzinie elektryfikacji w Europie, będąc pionierem nowej gamy w pełni elektrycznych, wszechstronnych samochodów dostosowanych do rynku europejskiego.”

Wprowadzenie na rynek Jeepa Avengera w Europie oznacza początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep – fali BEV – w ramach której do 2025 roku na rynek trafią cztery w pełni elektryczne modele. Do końca roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży na rynku europejskim będą w 100% elektryczne.

Nowy Avenger to kompaktowy SUV mierzący zaledwie cztery metry, który pozycjonuje się w szybko rosnącym, drugim pod względem wielkości, europejskim segmencie B-SUV.

Zwinny, reaktywny i przyjemny w prowadzeniu, Jeep Avenger oferuje dynamiczne osiągi dzięki błyskawicznie dostępnemu momentowi obrotowemu oraz wyróżnia się bezgłośną jazdą. Nowy SUV jest przeznaczony dla osób prowadzących aktywny tryb życia, poszukujących modelu o kompaktowych wymiarach i najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych.

Avenger oferuje 400 km zasięgu zgodnie z normą WLTP, który w cyklu miejskim zwiększa się do 550 km*. Nowy elektryczny układ napędowy łączy unikalny 400-woltowy silnik elektryczny o mocy 115 kW i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm z nowym akumulatorem o pojemności 54 kWh.

Kontynuując sukces ekskluzywnej 1st Edition, w pełni wyposażonej wersji premierowej, której 8 000 sztuk sprzedano po premierze na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu w październiku, można teraz składać zamówienia na całą gamę Jeepa Avengera. Pierwsze dostawy spodziewane są w drugim kwartale tego roku.

W Polsce Jeep Avenger jest oferowany w konkurencyjnej cenie  nawet 147 000 zł dzięki rządowym dopłatom do zakupu aut elektrycznych**, co ułatwia klientom przejście na napęd elektryczny.

Więcej informacji na temat Jeepa Avengera jest dostępnych pod poniższym linkiem.
Informacje o marce Jeep:
Jeep, z ponad 80-letnim, legendarnym dziedzictwem, jest autentyczną marką produkującą samochody typu SUV oferujące możliwości, kunszt i wszechstronność ludziom poszukującym niezwykłych podróży. Marka Jeep jest otwartym zaproszeniem do życia pełną parą, oferując szeroką gamę aut, które zapewniają właścicielom poczucie bezpieczeństwa i pewności pokonania każdej podróży. Gama Jeepa składa się z modeli Renegade, Renegade 4xe, Renegade e-Hybrid; Compass, Compass 4xe, Compass e-Hybrid; Wrangler (poza UE), Wrangler 4xe i Gladiator, który uzupełnia ofertę o model pick-upa. Program lojalnościowy i obsługi klienta klasy premium Jeep Wave, dostępny dla całej gamy Jeepa 4×4, jest pełen korzyści i ekskluzywnych udogodnień, aby zapewnić właścicielom marki Jeep najwyższą opiekę i dedykowane wsparcie 24/7. Legendarne możliwości terenowe marki Jeep zostały wzmocnione dzięki globalnej inicjatywie elektryfikacji, która przekształca 4xe w nowe 4×4, realizując wizję marki polegającą na osiągnięciu „Wolności bez Emisji”.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

 

* Zużycie energii elektrycznej modelu Jeep® Avenger z napędem elektrycznym kWh/100km: 15,9; emisja CO2 g/km: 0. Wartości określone według cyklu mieszanego WLTP, zmierzone przez producenta na testach wykonanych przed homologacją. Wartości mogą ulec zmianie po uzyskaniu ostatecznej homologacji typu. Podane wartości służą do celów porównawczych. Ważne: rzeczywiste wartości zużycia energii elektrycznej mogą znacznie odbiegać i mogą różnić się w zależności od warunków użytkowania i od różnych czynników, takich jak: zamontowane opcje, częstotliwość ładowania elektrycznego na liczbę przejechanych kilometrów, temperatura otoczenia, styl jazdy, prędkość, masa całkowita, korzystanie z określonego wyposażenia (klimatyzacja, ogrzewanie, radio, nawigacja, światła itp.), rodzaj i stan opon, warunki drogowe, zewnętrzne warunki klimatyczne itp. Zasięg w pełni elektrycznego Jeepa® Avengera wynosi: 392-390 km. Wartości określone zgodnie z cyklem mieszanym WLTP, zmierzone przez producenta na testach przed homologacją, które mogą ulec zmianie po ostatecznym zatwierdzeniu homologacji typu.
Ważne: rzeczywisty zasięg może znacznie odbiegać i może różnić się w zależności od: zamontowanych opcji, warunków użytkowania samochodu (stylu jazdy, prędkości, masy całkowitej itp., korzystania z określonego wyposażenia typu klimatyzacja, ogrzewanie itp., rodzaju opon, warunków drogowych, zewnętrznych warunków klimatycznych). Więcej szczegółowych informacji dotyczących zasięgu elektrycznego Jeepa® Avengera oraz poszczególnych czynników mających wpływ na zasięg elektryczny będzie dostępnych na niniejszej stronie internetowej, jak tylko samochód uzyska homologację i będzie dostępny w sprzedaży.

** Cena uwzględnia opłatę transportową w wysokości 500 zł brutto. Warunki skorzystania z dopłaty w ramach programu „Mój Elektryk”, w szczególności wysokość dopłaty, osoby uprawnione do skorzystania z dopłaty, regulamin naboru wniosków, są dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/elektromobilnosc/o-programie

Źródło: https://www.media.stellantis.com/pl-pl/jeep/press/jeep-avenger-zdobywca-tytulu-european-car-of-the-year-2023

Prawa autorskie © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.