Nowa 500 otrzymała maksymalną ocenę pięciu gwiazdek Green NCAP.
Nowa 500 otrzymała maksymalną ocenę pięciu gwiazdek Green NCAP.

Nowa 500 otrzymała maksymalną ocenę pięciu gwiazdek Green NCAP.

24 sierpnia, 2021
0 Komentarze

Nowa 500 otrzymała maksymalną ocenę pięciu gwiazdek Green NCAP.

  • Nowa 500, pierwszy samochód Fiata z napędem wyłącznie elektrycznym, otrzymała 5 gwiazdek Green NCAP.
  • Doskonały wynik zdobyty dzięki uzyskaniu najwyższych ocen we wszystkich testach.
  • W 2021 r. nowa 500 jest pierwszym samochodem, który uzyskał wynik 10/10 w rankingu Green NCAP Energy Efficiency Index.

Nowy Fiat 500, pierwszy wyłącznie elektryczny samochód marki Fiat, uzyskał najwyższą ocenę 5 gwiazdek w testach Green NCAP. W szczególności, w 2021 roku jest to pierwszy samochód, który osiągnął najwyższe noty we wszystkich testach i jedyny, który uzyskał maksymalny wynik 10/10 w zakresie wskaźnika efektywności energetycznej.

Nowy Fiat 500 to kultowy samochód, którego misją jest oferowanie dostępnej mobilności elektrycznej w mieście, ponieważ „zielony jest tylko wtedy, gdy jest zielony dla wszystkich”. To część DNA Fiata. Zrównoważona mobilność, aby zapewnić lepszą przyszłość następnym pokoleniom.

Zaprojektowany, skonstruowany i wyprodukowany w Turynie, nowy Fiat 500 jest pierwszym w pełni elektrycznym modelem w historii Fiata i w 100% „Made in Italy”. Model jest punktem odniesienia w swojej klasie w zakresie zasięgu i prędkości ładowania: akumulatory litowo-jonowe o pojemności 42 kWh zapewniają mu zasięg do 320 km w cyklu mieszanym WLTP. Dzięki funkcji szybkiego ładowania prądem o mocy 85 kW wystarczy zaledwie 5 minut, aby zgromadzić rezerwę energii wystarczającą na pokonanie 50 km, a żeby naładować akumulator do 80% wystarczy zaledwie 35 minut. Wersja oceniana przez Green NCAP to nowy Fiat 500 z silnikiem elektrycznym o mocy 87 kW (118 KM), zapewniającym maksymalną prędkość 150 km/h (ograniczoną elektronicznie) i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,0 sekundy.

 

Podany zasięg ustalono na podstawie nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (Rozporządzenie (UE) 2017/1151). Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Źródło:

https://www.media.stellantis.com/pl-pl/fiat/press/nowa-500-otrzymala-maksymalna-ocene-pieciu-gwiazdek-green-ncap

Prawa autorskie © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.