Nowy Fiat 500 zwycięża w kategorii „Mały Samochód Roku" konkursu News UK Motor Awards
Nowy Fiat 500 zwycięża w kategorii „Mały Samochód Roku" konkursu News UK Motor Awards

Nowy Fiat 500 zwycięża w kategorii „Mały Samochód Roku” konkursu News UK Motor Awards

12 października, 2021
0 Komentarze
  • Kandydaci do nagród News UK Motor Awards wskazywani są przez wybitnych dziennikarzy motoryzacyjnych z tytułów wydawanych przez News UK a nagrody przyznawane są głosami publiczności
  • Konkurs News UK Motor Awards czwarty rok z rzędu łączy specjalistyczną wiedzę z wyborami czytelników The Times, The Sunday Times, Driving .co.uk, The Sun i talkSport.

Nowy Fiat 500 zwycięża w kategorii „Mały Samochód Roku

Głosami odbiorców i wyborem wybitnych dziennikarzy motoryzacyjnych, nowy Fiat 500 zdobywa tytuł „Mały Samochód Roku” w konkursie News UK Motor Awards 2021.

Podobnie jak w poprzednich latach, nagrody News UK były przyznawane przez czytelników i dziennikarzy motoryzacyjnych z wszystkich tytułów News UK, którzy wyróżnili najlepsze w swojej klasie samochody ze wszystkich segmentów motoryzacyjnych.

Nagroda przyznana przez News UK Motor Awards jest już 10. dla nowego Fiata 500 zdobytą w Wielkiej Brytanii i powiększa pulę tytułów przyznanych modelowi. Znajdują się w niej: „Green Car” uzyskany we francuskim konkursie Automobile Awards 2020 oraz tytuł „Car of the Year and Best Small Electric Car” przyznany przez Driving Electric. Oprócz tych prestiżowych międzynarodowych wyróżnień, samochód otrzymał również nagrodę „Best Design 2020″ przyznaną przez niemiecki magazyn „Auto Motor und Sport” oraz „Best Design Concept” uzyskaną w renomowanym międzynarodowym konkursie „Red Dot Design Awards”.

Wprowadzony na rynek w marcu 2020 roku, nowy Fiat 500, zebrał już liczne międzynarodowe nagrody i stał się wiodącym, elektrycznym samochodem miejskim w Europie. Nowy Fiat 500 jest pierwszym najlepiej  sprzedającym się samochodem z prawie 28% udziałem w rynku w segmencie samochodów miejskich w Europie, liderem na rynku samochodów miejskich w 12 krajach i najczęściej sprzedawanym samochodem na całym rynku EV we Włoszech.
Ponadto, po wprowadzeniu na rynek europejski, izraelski i brazylijski, nowy Fiat 500 jest na najlepszej drodze, aby stać się pierwszym globalnym, w pełni elektrycznym samochodem miejskim typu „all-in”.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

źródło: https://www.media.stellantis.com/pl-pl/fiat/press/nowy-fiat-500-zwycieza-w-kategorii-maly-samochod-roku-konkursu-news-uk-motor-awards?campaign_id=6165644b54046&mail_id=6165649baa0ae

Prawa autorskie © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.