NOWY FIAT TIPO I NOWY FIAT TIPO CROSS: NOWE SILNIKI, NOWY DESIGN, NOWE WERSJE I NOWA TECHNOLOGIA.
NOWY FIAT TIPO I NOWY FIAT TIPO CROSS: NOWE SILNIKI, NOWY DESIGN, NOWE WERSJE I NOWA TECHNOLOGIA.

NOWY FIAT TIPO I NOWY FIAT TIPO CROSS: NOWE SILNIKI, NOWY DESIGN, NOWE WERSJE I NOWA TECHNOLOGIA.

8 lutego, 2021
0 Komentarze
 • Gama Tipo w wersji 4- i 5-drzwiowej oraz Kombi, została całkowicie odświeżona i poszerzona o nowego Tipo Cross: brakujące ogniwo w nadwoziu crossovera.
 • Nowy Tipo Cross, w wersji crossover: emocjonalny, wyrazisty i dynamiczny, idealny dla młodych ludzi i rodzin.
 • Nowy Tipo odświeżony pod względem designu i technologii pokładowej z najlepszymi systemami bezpieczeństwa i nowym systemem multimedialnym w swoim segmencie.
 • Nowa gama silników: bardziej przyjaznych dla środowiska i o lepszych osiągach.Model Tipo został odświeżony: całkowicie odnowiona gama, nowy design o bardziej urzekającym, młodzieńczym i dynamicznym charakterze, bardziej zaawansowana technologia oraz nowe, bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska silniki. Teraz gama została poszerzona również o nowego crossovera: nowego Tipo Cross.Nowa gama składa się z 3 poziomów wyposażenia: Tipo, City Life i Life, dostępnych w trzech wariantach nadwozia (4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowy hatchback oraz Kombi); oraz 5 drzwiowy „Cross”, z nadwoziem crossover, dostępny z 2 poziomami wyposażenia: City Cross i Cross.
  Nadwozie crossover, pojawiło się w wszechstronnym i urzekającym modelu Fiat Panda Cross, który był strategicznym kluczem do sukcesu tego modelu w całej Europie. Faktycznie wersja crossovera przybliżyła Pandę do nowych, młodszych Klientów, poszukującej samochodu, który nie tylko jest funkcjonalny, idealny do jazdy po mieście, ale również jest „supercool” i charakteryzuje się nowoczesnym designem.
  Wraz z poszerzeniem rodziny, ta sama strategia została przyjęta przy nowym Fiat Tipo. Zgodnie z tymi wytycznymi, projektanci i inżynierowie Fiata opracowali nowego Tipo Cross, tworząc nowego crossovera Tipo, tym razem skierowanego do nowej grupy docelowej, szerszej niż dotychczas pod względem wieku, gustu i wymogów mobilności.

  Nowy wygląd Tipo.
  Nowy design Tipo został odświeżony i wygląda teraz bardziej nowocześnie, dynamicznie i elegancko. Nowy przód ma zmieniony grill, którego centralnym punktem jest nowe logo z napisem „Fiat”, stanowiąc ważny element w jego odświeżonym wyglądzie. Tipo jest również pierwszym samochodem Fiata, który przyjął to logo, tuż po niedawno zaprezentowanym nowym Fiatem 500.
  Przednie reflektory zostały całkowicie przeprojektowane, teraz Full-LED z przodu, jak i z tyłu, nie tylko podkreślają linię samochodu, ale także unowocześniają jego wygląd i zwiększają bezpieczeństwo aktywne i pasywne. Dzięki lepszej widoczności i dążeniu do zrównoważonego rozwoju w każdym najmniejszym detalu, światła te zmniejszają zużycie energii elektrycznej przez samochód, a tym samym emisję CO2.
  Zderzak w dolnej części samochodu, całkowicie przeprojektowany poprzez dodanie elementów w szczotkowanym chromowym wykończeniu ICE MATTE, zestawiony jest z nowymi 16″ lub 17″ felgami aluminiowymi z diamentowym wykończeniem i nowymi wzorami felg.
  Wnętrze samochodu jest również całkowicie nowe. Fotele zdobią tkaniny o ekskluzywnym designie. W pełni konfigurowalny, 7-calowy cyfrowy wyświetlacz TFT zastępuje konwencjonalny, analogowy zestaw wskaźników. Jest to zdecydowanie najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany technologicznie system, dzięki czemu można kontrolować stan samochodu, multimedia i telefon. Samochód wyposażony jest w całkowicie nowe radio UConnect 5 z 10,25” ekranem dotykowym, po raz pierwszy dostępny w Grupie FCA w nowym Fiacie 500, a teraz również w nowym Tipo.
  Nawet kierownica, teraz jeszcze bardziej elegancka i sportowa, znalazła się w centrum uwagi projektantów Fiata. Jest ona teraz bardziej kompaktowa i nieco zmniejszona, by zapewnić lepszą ergonomię i pełną widoczność 7-calowego wyświetlacza TFT. Zwrócono również uwagę na centralny panel sterowania, w którym zmieniono układ sterowania klimatyzacją i dodano nowe chromowane i czarne elementy wykończeniowe.
  Nowa gama Tipo jest również dostępna w dwóch niespotykanych dotąd odcieniach: niebieski – Ocean Blue i pomarańczowy – Paprika Orange.

  Nowe Tipo Cross crossover.
  Rodzina Tipo powiększyła się o nowe nadwozie. Fiat wprowadza obecnie na rynek nowego Tipo Cross, aby dodać do pozostałych 3 wariantów nadwozia (4-drzwiowego, 5-drzwiowwgo i kombi): prawdziwego crossovera, skierowanego do zupełnie nowej grupy docelowej. Rodziny, wieloletni odbiorcy Fiata Tipo, zmieniają swoje preferencje, porzucając konwencjonalne 5-drzwiowe samochody i kombi, by zbliżyć się do świata crossoverów, nie rezygnując przy tym z przestrzeni i komfortu. Te same rodziny są teraz gotowe przesiąść się do wzbudzającego większe emocje, bardziej wyrazistego, dynamicznego i młodzieżowego samochodu, dostępnego jednocześnie w przystępnej cenie. Odpowiedzią jest Tipo Cross, „nowy rodzinny crossover Fiata”.
  Ogólnie rzecz ujmując, nadwozie Tipo Cross jest zdecydowanie mocniejsze i śmielsze. Na pierwszy rzut oka samochód jest wyraźnie szerszy, z przeprojektowaną osłoną chłodnicy, który biegnie poniżej reflektorów przednich oraz jest zdecydowanie wyższy: prawdziwy crossover.
  Wysokość Tipo Cross została podniesiona o prawie 4 cm dzięki nowej kalibracji zawieszenia i dodaniu nowych felg i opon, wykorzystywanych wcześniej w innym crossoverze Fiata, 500X. Tipo Cross ma szersze opony, co nadaje mu jeszcze bardziej solidnego wyglądu.
  Nowa konfiguracja oferuje również wyższą, bardziej komfortową pozycję za kierownicą i ułatwia wsiadanie i wysiadanie z samochodu, a także upraszcza wszystko, do czego rodziny jeżdżące Tipo są przyzwyczajone, w tym usadzanie dzieci na tylnych siedzeniach lub znajdowanie rzeczy, które mogły wpaść pod fotele.
  Innowacja w estetyce, Tipo Cross może być prawie 7 cm wyższy, z dodatkowymi crossoverowymi elementami wykończeniowymi, począwszy od wykończenia nadkoli bocznych, listew progowych, osłon podwozia, czy zderzaka z przodu i z tyłu, z uwidocznionym wykończeniem osłony w stylizacji ICE MATE, nadaje autu bardziej solidny i muskularny wygląd. Dostępne są również relingi dachowe obecne dotąd tylko w wersji Tipo kombi.

  Topowa technologia i zaawansowane systemy bezpieczeństwa.
  Nowy model został odświeżony nie tylko pod względem stylu i designu, ale również technologii, co plasuje go w czołówce segmentu C.
  Nowy Tipo jest wyposażony w szeroką gamę najnowszych systemów wspomagania kierowcy (ADAS):

  • System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition), aby określić maksymalną dozwoloną prędkość,
  • Inteligentny asystent prędkości (Intelligent Speed Assist), który zaleca kierowcy przestrzeganie ograniczenia prędkości,
  • System kontroli pasa ruchu (Lane Control), pomagający utrzymać auto na swoim pasie ruchu, pod warunkiem prawidłowego wykrycia oznaczeń na drodze,
  • System zmęczenia kierowcy (Attention Assist), wspomagający kierowcę w trakcie długiej i monotonnej jazdy, zalecając zrobienie przerwy, gdy kierowca jest zbyt zmęczony, aby kontynuować podróż,
  • Adaptacyjne światła drogowe (Adaptive High Beam), zapewniające lepszą widoczność podczas jazdy nocą, poprzez automatyczne włączanie świateł drogowych, gdy przeciwległa jezdnia jest pusta,
  • System martwego pola (Blind Spot Assist), system wykrywający za pomocą czujników ultradźwiękowych pojazdy znajdujące się w martwym polu i wyświetlający ostrzeżenie na odpowiednim lusterku bocznym,
  • Przednie czujniki parkowania, system Keyless Entry/Go i bezprzewodowa ładowarka do bezprzewodowego ładowania smartfona. Prawdziwy przypływ mocy: szybka ładowarka o mocy 15 W, trzykrotnie większej niż w najlepszych smartfonach.

  Jeśli chodzi o system informacyjno-rozrywkowy, Tipo jest pierwszym samochodem FCA od czasu nowej 500, który został wyposażony w system UConnect 5 piątej generacji, platformę łączności zaprojektowaną z myślą o przyszłości, dostępną z ekranem 10,25”. Zaprojektowany przez FCA w celu zapewnienia Klientom prostej i wygodnej obsługi, wykorzystuje intuicyjny i możliwy do spersonalizowania system operacyjny Android Auto. Uconnect 5 z bezprzewodowym Apple CarPlay i Android Auto oznacza możliwość bezprzewodowego korzystania z funkcji Apple CarPlay lub Android Auto na ekranie dotykowym radia z konfigurowalnymi profilami i opcją przechowywania do 5 konfiguracji.
  Korzystając z nowego systemu informacyjno-rozrywkowego nowego Tipo, można połączyć przez Bluetooth jednocześnie dwa telefony: na przykład, można korzystać zarówno z telefonu służbowego, jak i prywatnego, obsługując jednocześnie połączenia przychodzące i wychodzące, bez konieczności „przełączania” z jednego połączenia na drugie, aby odebrać połączenie na telefonie, który aktualnie nie jest połączony.
  Warto również wspomnieć o nowym, białym podświetleniu wszystkich elementów sterujących w kabinie pasażerskiej, które nadaje całości bardziej nowoczesnego wyglądu oraz porcie USB dla tylnej kanapy, funkcji szczególnie przydatnej dla rodzin podczas długich podróży, która umożliwia na przykład dzieciom korzystanie z tabletu podczas jazdy.

  Nowe, bardziej oszczędne i bardziej przyjazne dla środowiska silniki.
  Gama silników nowego Tipo została całkowicie odświeżona. W momencie premiery model będzie dostępny z poniższymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

  Silnik benzynowy. Nowe Tipo będzie dostępne z nowym silnikiem benzynowym 1.0 GSE T3 o mocy 100 KM. Nowy trzycylindrowy silnik zapewnia maksymalny moment obrotowy wynoszący 190 Nm przy zaledwie 1500 obr./min, zamiast przy 4500 obr./min, jak ma to miejsce w obecnym silniku benzynowym 1.4 o mocy 95 KM, którego moment osiąga 127 Nm.
  Silnik 1.0 GSE T3, należący do rodziny silników FireFly Turbo, to najbardziej wydajna i najnowocześniejsza wersja zapewniająca doskonałe osiągi, charakteryzująca się znacznie niższym zużyciem paliwa i niższą emisją CO2. Jego maksymalna moc wynosi 74 kW (100 KM). Nowy silnik zapewnia dużą przyjemność z jazdy i zapewnia optymalny rozruch dzięki korzystnej krzywej momentu obrotowego nawet przy niskich obrotach. Jest także bardziej komfortowy, dzięki imponującej bezgłośnej pracy. Emisja COspada do poziomu 121 g/km (WLTP).
  Ponadto, skrzynia biegów została skalibrowana, aby zapewnić maksymalną dynamiczną responsywność w ruchu miejskim i najlepszy komfort podczas jazdy na autostradzie utrzymując silnik na wyższych obrotach, do 3200 obr./min przy stałej prędkości jazdy na poziomie 130 km/h.
  Silniki Diesla. Silniki wysokoprężne Multijet zgodne z normą Euro 6D Final oferują dwa poziomy mocy: 95 i 130 KM (poprzednio 120 KM), przy znacznej poprawie osiągów i zmniejszeniu wartości emisji CO2, od 110 g/km w rodzinie silników wysokoprężnych (WLTP).
  Silnik 1.6 Multijet o mocy 130 KM to również idealny silnik dla Klienta flotowego, strategicznym obszarem dla segmentu C, a tym samym dla Tipo.

  Pakiet D-Fence by Mopar.
  Na zamówienie, coraz bardziej przyjazna środowisku gama nowego Tipo może zostać również wyposażona w nowy Pakiet ochronny D-Fence by Mopar, składający się z trzech urządzeń zapewniających optymalną higienę samochodu: filtr, który zatrzymuje zanieczyszczenia przedostające się do samochodu z zewnątrz, blokuje drobne cząsteczki i pochłania 100% alergenów a także zmniejsza o 98% tworzenie się pleśni i bakterii; oczyszczacz powietrza, który umieszczany jest w kabinie samochodu i który odfiltrowuje mikrocząsteczki, jak pyłki lub bakterie; lampa UV, która dezynfekuje wszystkie najczęściej dotykane elementy w kabinie samochodu, jak kierownica, gałka dźwigni zmiany biegów i fotele.

  Tipo, historia sukcesu.
  Fiat Tipo został wprowadzony na rynek 2016 roku; od tamtego czasu rodzina Tipo powiększyła się i obok wersji sedan pojawił się 5-drzwiowy hatchbacki i rodzinne kombi, a teraz debiutuje nowa wersja Tipo Cross.
  Od momentu premiery, Fiat Tipo natychmiast stał się jednym z najbardziej nagradzanych modeli w swoim segmencie we Włoszech i w całej Europie, przyczyniając się do wzrostu sprzedaży modeli Fiata. To również jeden z najbardziej globalnych modeli w gamie marki, którego ponad 70% samochodów sprzedawanych jest poza granicami Włoch.
  Od chwili wprowadzenia modelu na rynek sprzedano łącznie 670 000 samochodów, osiągając największy udział w rynku poza Włochami w 2019 r.

  FCA Bank – rozwiązania finansowe dla gamy nowego Tipo
  FCA Bank, wyłączny bank należący do Fiat Chrysler Automobiles i Crédit Agricole Consumer Finance, wspiera sprzedaż samochodów FIAT, oferując szeroki wachlarz produktów finansowych, aby pomóc Klientom w zakupie lub leasingu nowego Fiata Tipo. Każdy, kto pragnie zasiąść za kierownicą nowego Fiata Tipo, oferującego więcej technologii, łączności i stylu, może wybrać jeden z następujących produktów: Kredyt ratalny: klasyczny plan finansowy pozwalający kupującemu rozłożyć w czasi spłatę samochodu; Leasing i PCP (Personal Contract Purchase): niezwykle elastyczny program z niskimi miesięcznymi ratami, który po  zakończeniu umowy pozwala zdecydować, czy wymienić samochód na nowy, zatrzymać go, płacąc końcową ratę, czy też go zwrócić; Private Lease: rozwiązanie skierowane do kierowców, którzy chcą użytkować samochód bez przymusu posiadania go i ponoszenia związanych z tym opłat. Comiesięczna rata pokrywa ubezpieczenie, serwisy i usługi informacyjno-komunikacyjne zapewniające spokój ducha kierowcy.

  Wszystkie rozwiązania FCA Bank dostępne są nie tylko dla Klientów prywatnych, ale również dla firm i przedstawicieli wolnych zawodów. Dodatkowo, Leasys, spółka zależna FCA Bank, oferuje również długoterminowe wypożyczenia samochodów, zapewniających spokojną i beztroską jazdę. Ponadto, FCA Bank udostępnia Klientowi bogatą gamę usług ubezpieczeniowych wliczanych do raty, zarówno usługi ubezpieczeniowe dla osób – na przykład Ubezpieczona pożyczka, która zapewnia spłatę części kredytu w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, jak na przykład utrata pracy, oraz usługi ubezpieczeniowe pojazdu.
  Wszystkie opisane propozycje finansowe dostępne są na większości rynków europejskich, na których działa FCA Bank. Wszystkie programy są niezwykle elastyczne  i mogą zostać dostosowane do poszczególnych krajów, aby jak najlepiej spełniać lokalne wymagania. Ponadto Leasys, spółka zależna FCA Bank, udostępnia rozwiązania w zakresie wynajmu długoterminowego samochodów, zapewniające komfortowe doświadczenie w jeździe.

Prawa autorskie © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.