Obecność marki JEEP na międzynarodowym salonie samochodowym Paryż 2022 pod znakiem w pełni elektrycznych samochodów
Obecność marki JEEP na międzynarodowym salonie samochodowym Paryż 2022 pod znakiem w pełni elektrycznych samochodów

Obecność marki JEEP na międzynarodowym salonie samochodowym Paryż 2022 pod znakiem w pełni elektrycznych samochodów

14 października, 2022
0 Komentarze

Na paryskim Międzynarodowym Salonie Samochodowym 2022 (Mondial de L’Automobile 2022), Jeep® zaprezentuje nowego, w pełni elektrycznego Jeepa Avengera, pierwszego w historii marki samochodu BEV. Stoisko Jeepa® będzie w całości poświęcone premierze tego nowego modelu.

Na tle skał stoisko będzie wyróżniał energiczny, tętniący życiem i wizualnie dynamiczny wygląd, stanowiąc idealną scenerią do zaprezentowania po raz pierwszy mediom i publiczności nowego Jeepa Avengera.

W pełni elektryczny Jeep Avenger oferuje kultowe możliwości terenowe marki Jeep dostosowane do rynku europejskiego, zapewniając docelowy zasięg elektryczny wynoszący 400 km, w połączeniu z nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie wnętrzem, z dużą ilością miejsca dla pasażerów i przewożonego bagażu.

Nowy Avenger zostanie zaprezentowany w dniu 17 października br. o godz. 14.00 CET podczas konferencji prasowej, którą poprowadzi Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep. Klienci będą mogli dokonywać rezerwacji na premierową wersję nowego samochodu elektrycznego zaraz po konferencji prasowej.

„Nowy Jeep Avenger inicjuje wprowadzenie gamy całkowicie nowych w pełni elektrycznych samochodów Jeepa w Europie” – powiedział Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep. „Oferuje możliwości marki Jeep dostosowane do potrzeb rynku, a podczas jego premiery na Salonie Samochodowym w Paryżu pokażemy, dlaczego stanowi on świetną, w pełni elektryczną alternatywę dla obecnych graczy w tym segmencie. Jeep Avenger jest kamieniem milowym dla naszych planów rozwoju na kluczowych rynkach europejskich, takich jak Francja, oraz na naszej drodze do stania się światowym liderem wśród marek SUV-ów o zerowej emisji”.

Jeep Avenger dołączy do dostępnej w Europie w pełni zelektryfikowanej gamy, która obejmuje wersje 4xe Jeepa Wranglera, Compassa i Renegade’a. Na początek przyszłego roku zaplanowana jest również premiera wersji 4xe najnowszego Jeepa Grand Cherokee. W krajach, takich jak Niemcy i Francja, marka Jeep oferuje wyłącznie zelektryfikowane SUV-y, a do końca roku będą je oferować prawie wszystkie główne rynki w kontynentalnej Europie.

Zaprezentowany we wrześniu plan pełnej elektryfikacji marki Jeep opiera się na dynamice rozwoju 4xe, bazując na tworzeniu gamy wydajnych, w pełni elektrycznych samochodów przeznaczonych na rynek europejski. Do 2025 roku marka wprowadzi w Europie cztery samochody z zerową emisją spalin, oferując je w głównych segmentach. Wśród nich znajdzie się Jeep Recon i Wagoneer „S”, dwa całkowicie nowe i w pełni elektryczne samochody, które będą konkurować w globalnym segmencie średniej wielkości SUV-ów.

W wyniku tej ofensywy produktowej, do roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży w tym regionie będą w 100% elektryczne.
Media i klienci mogą śledzić konferencję prasową marki Jeep, która odbędzie się w trakcie trwania Salonu Samochodowego w Paryżu 2022 za pośrednictwem strony internetowej: https://youtu.be/pBTLajp-1pQ

Marka Jeep

Jeep, z ponad 80-letnim, legendarnym dziedzictwem, jest autentyczną marką produkującą samochody typu SUV oferujące możliwości, kunszt i wszechstronność ludziom poszukującym niezwykłych podróży. Marka Jeep jest otwartym zaproszeniem do życia pełną parą, oferując szeroką gamę aut, które zapewniają właścicielom poczucie bezpieczeństwa i pewności pokonania każdej podróży. Gama Jeepa składa się z modeli Cherokee, Compass, Gladiator, Grand Cherokee, nowy trzyrzędowy Grand Cherokee L, Grand Cherokee 4xe, Renegade i Wrangler oraz Wrangler 4xe. Program lojalnościowy i obsługi klienta klasy premium Jeep Wave, dostępny dla całej gamy Jeepa 4×4, jest pełen korzyści i ekskluzywnych udogodnień, aby zapewnić właścicielom marki Jeep najwyższą opiekę i dedykowane wsparcie 24/7. Legendarne możliwości terenowe marki Jeep zostały wzmocnione dzięki globalnej inicjatywie elektryfikacji, która przekształca 4xe w nowe 4×4, realizując wizję marki polegającą na osiągnięciu „Wolności bez Emisji”. Do 2025 roku wszystkie SUV-y marki Jeep będą oferowane w wersji zelektryfikowanej.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Rzeczywisty zasięg samochodów zelektryfikowanych może różnić się w zależności od prędkości, ogrzewania, warunków atmosferycznych i topografii terenu. Na zasięg wpływają również inne czynniki, takie jak indywidualny styl jazdy, ciśnienie w oponach, korzystanie z dodatkowych urządzeń (np. klimatyzacji lub radia) czy obciążenie ładunkiem.

Źródło: https://www.media.stellantis.com/pl-pl/jeep/press/obecnosc-marki-jeep-na-miedzynarodowym-salonie-samochodowym-paryz-2022-pod-znakiem-w-pelni-elektrycznych-samochodow

Prawa autorskie © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.