POLSKA PREMIERA. RENEGADE 4XE I COMPASS 4XE: MARKA JEEP® STAWIA NA HYBRYDY PLUG-IN.
POLSKA PREMIERA. RENEGADE 4XE I COMPASS 4XE: MARKA JEEP® STAWIA NA HYBRYDY PLUG-IN.

POLSKA PREMIERA. RENEGADE 4XE I COMPASS 4XE: MARKA JEEP® STAWIA NA HYBRYDY PLUG-IN.

8 lutego, 2021
0 Komentarze
 • Renegade 4xe i Compass 4xe to pierwsze zelektryfikowane modele Jeepa w regionie EMEA.
 • Technologia hybrydowa plug-in sprawia, że oba SUV-y Jeepa 4xe są pionierami „zielonej” rewolucji marki.
 • Nowe modele Jeep 4xe oznaczają że przyszłość marki jest w łączności ze światem, zelektryfikowana, przyjemna w prowadzeniu i bogate w przyjazną dla środowiska technologię.
 • Modele 4xe mogą być w 100% elektryczne i idealnie nadają się do codziennej jazdy w mieście, dzięki połączeniu 11,4 kWh akumulatora z silnikiem elektrycznym o mocy 60 KM, zapewniającym średni zasięg 50 kilometrów i zerową emisję zanieczyszczeń w trybie w pełni elektrycznym*.
 • Oba modele to w 100% autentyczne Jeepy 4×4 – z dwoma silnikami elektrycznymi tworzącymi pętlę Powerloop, jak zawsze z napędem na wszystkie koła, by ze spokojem stawić czoła długim off-roadowym przygodom w ekstremalnym terenie.
 • 4xe oznacza zwiększone osiągi (moc do 240 KM), radość z jazdy (maksymalna prędkość 130 km/h w trybie całkowicie elektrycznym, a w trybie hybrydowym* 200 km/h), oszczędność paliwa (zużycie ok. 2 litry/100 km w trybie hybrydowym) oraz odpowiedzialność za środowisko (emisja mniej niż 50 g/km CO2 w trybie hybrydowym*).
 • Modele Renegade 4xe i Compass 4xe są już dostępne w Salonach marki w Polsce.
 • Modele Jeepa 4xe debiutują w Salonach Jeepa w całej Europie w trzech wersjach wyposażenia: „Limited”, „S” i „Trailhawk”, w dwóch poziomach mocy: 190 lub 240 KM, z funkcjami technologicznymi i zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa, nowymi ekskluzywnymi funkcjami e-driving oraz rozwiązaniami ładowania akumulatora w miejscach publicznych i w domu dzięki ładowarkom easyWallbox.
 • Zintegrowany ekosystem łączący funkcjonalność, łączność i usługi został stworzony, by zapewnić prostotę i łatwość obsługi oraz wprowadzić Klientów w świat elektryfikacji, począwszy od wyboru samochodu Jeep 4xe aż po codzienną jazdę. Jest to cenny wkład zespołu e-Mobilności FCA, który koordynuje wszystkie działania związane z mobilnością elektryczną.
 • Renegade 4xe i Compass 4xe w ofercie FCA Bank i Leasys

Ewolucja marki Jeep® w pełni odzwierciedla jej podstawowe wartości, jak wolność, przygoda, autentyczność i pasja, które są filarami jej renomy na całym świecie. Najnowszy krok na drodze ewolucji Jeepa dotyczy elektryfikacji. Był on realizowany na wielu etapach, które przyczyniły się do wypracowania przez markę rozwiązania napędu hybrydowego plug-in, potrafiącego zwiększyć legendarne możliwości off-roadowe gamy SUV-ów.

Jeep był zawsze pionierem nowych segmentów i nowych technologii. Legenda marki rozpoczęła się w 1941 roku od Willys-Overland, pierwszego masowo produkowanego pojazdu 4×4, a następnie w 1946 roku zaprezentowano model z napędem na cztery koła Willys Wagon, który był pierwszym samochodem typu Sport Utility Vehicle. Jego legendarna reputacja w zakresie możliwości terenowych trwa od tamtej pory. Komfort, właściwości jezdne i łączność zostały z czasem zwiększone, równolegle z osiągami terenowymi. Dzisiaj, marka robi kolejny ważny krok na drodze ku poszanowaniu środowiska i zmniejszeniu kosztów eksploatacji, wprowadzając samochody hybrydowe Renegade 4xe i Compass 4xe z technologią plug-in.
Bezkompromisowe rozwiązanie hybrydowe plug-in  będzie napędzać Renegade’a 4xe i Jeepa Compassa 4xe, czyniąc z nich pojazdy zapewniające absolutną swobodę i wynosząc je na kolejny poziom, dzięki zaawansowanej proekologicznej technologii. To „jeepowa” droga do elektryfikacji.

4xe.
Każdy Jeep z napędem hybrydowym plug-in będzie miał emblemat 4xe, wywodzący się z takich wartości, jak wydajność, osiągi i odpowiedzialność.
Nowa gama modeli Jeepa z napędem hybrydowym plug-in to będą najbardziej oszczędne pod względem zużycia paliwa SUV-y Jeepa, nowa technologia 4xe będzie oferować zerową emisję zanieczyszczeń oraz duży zasięg w trybie elektrycznym i łatwość ładowania.
Wydajność nie jest uzyskiwana kosztem osiągów. Każdy Jeep 4xe pozostanie wierny swojemu terenowemu powołaniu, poprawiając wrażenia z jazdy na drodze, dzięki płynnej reakcji i przyspieszeniu. Jednocześnie, dzięki większemu momentowi obrotowemu generowanemu przez jednostkę napędową oraz możliwości ich precyzyjnej regulacji, samochody zaoferują jeszcze więcej możliwości 4×4 w każdym terenie podczas wymagających przygód off-roadowych.
Wreszcie, 4xe oznacza odpowiedzialność i poszanowanie dla środowiska. Dzięki technologii hybrydowej plug-in emisja CO2 jest niższa, niż 50 g/km w trybie hybrydowym*, a koszty eksploatacji są mniejsze.
Jednakże uwaga marki Jeep skupiona na zrównoważonym rozwoju jest głębsza i zaczyna się jeszcze zanim samochody pojawią się na drogach, ponieważ cykl produkcyjny jest zaprojektowany z myślą o jak najmniejszym wpływie na środowisko.

Ewolucja na każdy teren.
Światowa premiera pionierskich zelektryfikowanych SUV-ów Jeepa odbyła się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w 2019 roku. Na tę bardzo ważną premierę została wybrana ta prestiżowa scena, podczas gdy prace nad modelami, w tym instalacja linii produkcyjnych, były w trakcie realizacji.
Jeep Renegade 4xe i Jeep Compass 4xe są produkowane w zakładzie FCA Melfi w regionie Basilicata (Włochy), gdzie Jeep Renegade jest produkowany od 2014 roku. W tym samym roku przy fabryce w Melfi powołano do życia ośrodek szkoleniowy Plant Academy, która stanowi miejsce realizacji innowacyjnych pomysłów i eksperymentów oraz swoistą fabrykę talentów, umożliwiającą rozwijanie potencjału pracowników i która wniosła od tego czasu znaczący wkład w strategię elektryfikacji FCA. Zresztą, projekt ten zainspirował wiele innych fabryk FCA, które również uruchomiły podobne ośrodki. Centrum przemysłowe w regionie Basilicata stanowiło naturalny wybór przy wyborze lokalizacji dla produkcji pierwszych hybrydowych modeli Jeepów z przeznaczeniem na rynki w regionie EMEA, które zapiszą nowy rozdział w historii marki,.

Chociaż produkcja SUV-ów Jeep 4xe odbywa się w Melfi, w pierwszej fabryce Jeepów poza Ameryką Północną z pełnym cyklem produkcji, to proces prac nad samochodami zakończył się w Arjeplog Proving Grounds w szwedzkiej Laponii.
W ramach testów przejechano ponad 3800 km by dotrzeć z Turynu do Arjeplog i przetestować hybrydowe SUV-y Jeep plug-in w każdych warunkach, z którymi Klienci będą musieli się zmierzyć. W celu zapewnienia jakości, bezpieczeństwa, niezawodności i komfortu w każdych warunkach przeprowadzono szereg kompleksowych działań. Nowa, technologia hybrydowa plug-in zwiększa możliwości SUV-ów Jeepa. Z jednej strony, jeszcze bardziej zwiększa sprawność terenową, z drugiej strony, zwiększa osiągi na drodze podczas codziennej jazdy. Modele te czują się swobodnie nie tylko na piasku, w błocie, na skałach, w śniegu czy na lodzie: ich możliwości i przyjemność z jazdy widać w pełnej krasie również w mieście.

Testy były kontynuowane zimą 2019 roku w Arjeplogu oraz podczas długo oczekiwanej zimowej imprezy Jeep Winter w Champoluc (Val d’Aosta, Włochy), gdzie marka umożliwiła wgląd w działanie systemu 4xe, wystawiając poprzeczny przekrój Jeepa Renegade. Na początku 2020 roku z zadowoleniem przyjęto premierę, ekskluzywnej edycji „First Edition” zarówno Jeepa Renegade’a 4xe, jak i Jeepa Compassa 4xe. Klienci, którzy wcześniej zamówili ją na specjalnej stronie internetowej, mieli możliwość potwierdzenia swojego zamówienia i przetestowania jako pierwsi modelu Jeepa 4xe (na ośmiu rynkach zebrano ponad tysiąc zamówień i odnotowano ponad sto tysięcy odwiedzin strony). Na wybranych rynkach zamówienia na pełną gamę Renegade`a 4xe i Compassa 4xe zostały otwarte dla Klientów w lipcu.
Jest to ważny krok w procesie ewolucji marki, który bardziej, niż kiedykolwiek, ukierunkowany jest na zrównoważony rozwój i elektryfikację. Jest to ewolucja spójna z historią Jeepa, który zgodnie z tradycją jest jedną z marek mających największy kontakt z naturą. Każdy SUV Jeepa jest tworzony po to, by zabierać Klientów do miejsc, które w inny sposób są niedostępne i od dziś mogą oni tam nadal docierać, ale przy zerowej emisji zanieczyszczeń, bez hałasu i w sposób świadomy, odpowiedzialny i zrównoważony.

Lider w dziedzinie przyjaznej środowisku, off-roadowej technologii.
Elektryfikacja zapewni marce Jeep przyszłość, ponieważ dąży ona do osiągnięcia pozycji lidera w dziedzinie ekologicznych technologii klasy Premium. Zobowiązanie to rozpoczyna się we Włoszech i w Europie, gdzie powstają hybrydowe modele plug-in Jeepa, Renegade i Compass 4xe.
Nowe modele 4xe oferują najlepsze osiągi i dynamikę jazdy ze wszystkich Renegade`ów i Compassów w historii. Mogą dosłownie „Dojechać, gdzie się chce”, by „robić, co się chce”, cytując znane hasło marki („Go Anywhere, Do Anything”) i odwołując się do legendarnych możliwości 4×4, udoskonalanych na przestrzeni prawie 80 lat.
Jednocześnie są to idealne samochody do codziennej jazdy po mieście, dzięki technologii hybrydowej plug-in, która w całkowicie elektrycznym trybie pozwala Klientom na podróżowanie z zerową emisją zanieczyszczeń i średnim zasięgiem 50 km, podczas gdy w przypadku dłuższej jazdy terenowej, dwa silniki elektryczne tworzące pętlę Powerloop, zapewniają stały dostęp do napędu eAWD, by bez obaw móc stawiać czoła najbardziej ekstremalnym przygodom. Samochody hybrydowe marki Jeep będą najbardziej wydajnymi i odpowiedzialnymi pojazdami w historii i będą reprezentować nowoczesną wizję przysłowiowych zdolności Jeepa, aby zapewnić doskonałą równowagę pomiędzy osiągami, przyjemnością z jazdy, bezpieczeństwem i poszanowaniem środowiska.

„Niebieskie” akcenty stylistyczne znakiem rozpoznawczym nowych Renegade`a i Compassa 4xe.
Nadwozia nowych modeli Jeepa 4xe wyróżniają się uderzającą, niebieską kolorystyką na przednim emblemacie „Jeep” oraz na emblematach „4xe” i „Jeep” z tyłu. Akcenty koloru niebieskiego zdobią również emblematy boczne z nazwami Renegade i Compass, natomiast port ładowania umieszczony jest pod pokrywą znajdującą się na lewym tylnym błotniku samochodu.
Ekskluzywne wyposażenie sprawia, że modele Jeepa 4xe są najbardziej zaawansowanymi technologicznie SUV-ami w historii marki. Wewnątrz kabiny pasażerskiej dostępny jest 7-calowy, kolorowy wyświetlacz TFT oraz system multimedialny Uconnect NAV z ekranem dotykowym 8,4″, kompatybilny z Apple CarPlay, Android Auto i Radio DAB. Oba wyświetlają określone informacje na temat zelektryfikowanej jazdy.

Modele 4xe wyposażone są również w nową, sześciostopniową, automatyczną skrzynię biegów, unowocześnione sterowanie systemem zarządzania trakcją Selec-Terrain z trybami  jazdy – Auto, Snow, Mud & Sand oraz Rock – w tym nowego trybu Sport zapewniającego lepszą reakcję przepustnicy i układu kierowniczego, dostępnego wyłącznie w modelach Renegade i Compass 4xe. Czarne akcenty „black wizard” pojawiają się na nawiewach powietrza, głośnikach i w środkowej części deski rozdzielczej w wersji Limited i S, natomiast w wersji Trailhawk deska rozdzielcza ma akcenty w kolorze Ruby Red.

Jeep Renegade i Jeep Compass 4xe, moc i osiągi.
Zarówno Renegade 4xe, jak i Compass 4xe są wyposażone w 1,3-litrowy silnik benzynowy z przodu oraz silniki elektryczny umieszczony między kołami tylnymi i zasilany akumulatorem o mocy 11,4 kWh, który można ładować podczas jazdy lub zewnętrznie z gniazdka elektrycznego: w domu, przy użyciu wydajnej i ekskluzywnej ładowarki easyWallbox lub bardziej zaawansowanej Connected Wallbox, lub też na publicznych stacjach ładowania. Wydajny 1,3-litrowy silnik turbo zapewnia moc 130 KM lub 180 KM, a wsparty 60 KM wytwarzanymi przez silnik elektryczny daje łącznie do dyspozycji 190 KM (wersja Limited) lub 240 KM (wersje Trailhawk i S). Jeśli chodzi o moment obrotowy, silnik elektryczny zapewnia moment obrotowy równy 250 Nm, natomiast silnik spalinowy 270 Nm. Połączenie silnika spalinowego i silnika elektrycznego gwarantuje niezwykłe osiągi i wyjątkową przyjemność z jazdy: przyspieszenie od 0 do 100 km/h w około 7,2 sekundy i maksymalną prędkość 130 km/h w trybie elektrycznym i 200 km/h w trybie hybrydowym.

Kompletna gama.
Gama nowego Jeepa Renegade`a 4xe i Jeepa Compassa 4xe obejmuje trzy poziomy wyposażenia – „Limited”, „S” i „Trailhawk” – wszystkie wyposażone w napęd na cztery koła (eAWD) i sześciobiegową skrzynię automatyczną oraz dwa silniki, które zapewniają łączną moc 190 KM lub 240 KM.
Dostępna jest szeroka gama opcji personalizacji, z nawet 18 różnymi konfiguracjami kolorów w przypadku Renegade`a i 22 w przypadku Compassa. Kolory nadwozia to: Alpine White, Glacier, Granite Crystal, Jetset Blue, Blue Shade, Sting Grey, Colorado Red, Carbon Black I Solid Black, a także 3 specjalne kolory dla Renegade`a – Bikini i Omaha Orange (oba dostępne we wszystkich wersjach wyposażenia, za wyjątkiem „S”) i Matt Green (tylko w wersji Trailhawk). Dodatkowe trzy kolory- Ivory Tri-Coat, Blue Italia i Techno Green dostępne są wyłącznie dla modelu Compass. Ponadto, dla nowego Renegade`a dostępnych jest aż sześć specjalnych wzorów kół, a dla nowego Compassa 4xe – siedem.

Bezpieczeństwo.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nowe modele 4xe wyposażone są w najbardziej zaawansowane systemy ADAS na rynku, w tym zapewniające doskonałą widoczność reflektory Full LED (w standardzie lub jako opcja w modelu Renegade w zależności od wersji) i reflektory bi-ksenonowe (Jeep Compass). Ponadto, w standardzie oferowane są system ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd (Forward Collision Warning) i system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LaneSense Departure Warning Plus), system rozpoznawania znaków drogowych i inteligentny asystent prędkości (tylko w modelu Renegade) oraz przednie i tylne czujniki parkowania. Wśród dostępnych systemów bezpieczeństwa należy wymienić również system monitorowania martwych pól widzenia (Blind Spot Detection), kamerę cofania ParkView z dynamiczną siatką, automatyczny asystent parkowania i system bezkluczykowy Keyless Go.
Jeep Renegade 4xe ma w standardzie zupełnie nowy system Wykrywania Zmęczenia Kierowcy (DDD), oferowany po raz pierwszy w modelu Jeep.

INŻYNIERIA.

Układ i działanie hybrydowego układu napędowego Jeepa 4xe.
Układ napędowy Jeepa Renegade`a 4xe i Jeepa Compassa 4xe integruje dwa silniki elektryczne i akumulator o pojemności 11,4 kWh, z oszczędnym 1,3-litrowym silnikiem benzynowym turbo i sześciobiegową skrzynią automatyczną.

Budowa ta zapewnia, że mamy dwa samochody w jednym: samochód elektryczny wyposażony w silnik elektryczny i litowo-jonowy akumulator wysokiego napięcia na tylnej osi oraz konwencjonalny samochód z silnikiem spalinowym zamontowanym na osi przedniej.

Kluczowymi elementami napędów Renegade`a i Compassa 4xe są:

 • 1,3-litrowy, czterocylindrowy, benzynowy silnik spalinowy z turbodoładowaniem o mocy 130 lub 180 KM i momencie obrotowym 270 Nm.
 • Dwa silniki elektryczne, z których jeden znajduje się na przedniej osi i zestawiony jest z silnikiem spalinowym, który oprócz pracy w synergii z silnikiem, może w razie potrzeby działać jako generator wysokiego napięcia. Drugi z nich umieszczony jest na tylnej osi i posiada przełożenie redukcyjne oraz zintegrowany mechanizm różnicowy („e-axle”). Dostarcza on 60 KM mocy i 250 Nm momentu obrotowego, generując trakcję i odzyskując energię podczas hamowania.
 • Akumulator 11,4 kWh, 400 Volt, litowo-jonowy, niklowo-manganowo-kobaltowy, zasila „e-axle” i znajduje się w bezpiecznym miejscu pod siedzeniem w drugim rzędzie.
 • Zintegrowany moduł kontrolujący ładowanie akumulatora wysokiego napięcia i konwencjonalnego akumulatora 12V, który ma kompaktowy rozmiar i zamontowany jest w bagażniku.

Łączna moc dwóch źródeł energii (elektrycznej i cieplnej) wynosi 190 KM lub 240 KM.

Budowa napędu hybrydowego 4xe.

Turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,3 litra, który zasila Renegade`a i  Compassa 4xe jest częścią nowej rodziny silników FCA Global Small Engine. Silnik ten oparty jest na strukturze modułowej i jest dostępny w wersjach 4xe w konfiguracji czterocylindrowej z dwoma dostępnymi poziomami mocy: 130 KM i 180 KM. Podstawowa konstrukcja turbodoładowanych silników benzynowych o pojemności 1,3 litra montowanych w modelach Renegade i Compass 4xe zapewnia wydajność, modułowość i wysoki stopień standaryzacji w odniesieniu do komponentów i procesu produkcyjnego, elastyczność i możliwość dodatkowego rozwoju. Są one wykonane w całości z aluminium, by zapewnić lekkość (ich waga to 106 kg). Korpus silnika, opracowany we współpracy z firmą Teksid, wykonany jest z wysokociśnieniowego odlewu aluminiowego.

Po przeanalizowaniu różnych konstrukcji korpusu silnika wybrano architekturę z płytą podstawową zapewniającą najlepszą równowagę między masą, osiągami strukturalnymi, hałasem i drganiami. Wszystkie silniki GSE Turbo oferują trzecią generację ekskluzywnej technologii MultiAir, która poprawia efektywność spalania poprzez regulację wysokości, czasu i momentu podnoszenia zaworu wlotowego.
Dzięki zintegrowaniu elektrycznego urządzenia na pasku pomocniczym możliwe było zaprojektowanie logiki sterowania, która optymalizuje dynamikę i wydajność silnika spalinowego oraz automatycznej skrzyni biegów. Rezultatem jest oś przednia przewyższająca wszelkie porównywalne konwencjonalne układy napędowe, potrafiąca zapewnić dynamiczne, płynne i wydajne działanie.

Akumulator pozwalający na zachowanie pojemności bagażnika i przestronności kabiny pasażerskiej.
W akumulatorach litowo-jonowych o mocy 11,4 kWh i napięciu 400 V stosuje się kobalt, nikiel, mangan/grafit. Akumulator jest umieszczony pod drugim rzędem siedzeń, gdzie zabezpieczony jest przed zewnętrznymi uszkodzeniami. Umieszczony w stalowej obudowie akumulator ma specjalny obwód nagrzewnia i chłodzenia, który utrzymuje jego optymalną temperaturę, zapewniając optymalną wydajność.
Akumulator 11,4 kWh umożliwia Renegade’owi i Compassowi 4xe pokonanie średnio 50 kilometrów* w trybie w pełni elektrycznym, bez emisji zanieczyszczeń. System hybrydowy zawiera także przetwornicę mocy (PIM) umieszczoną wewnątrz akumulatora, która również jest zabezpieczona przed uszkodzeniem.
Warto zwrócić uwagę, że w modelach Jeepa 4xe, dzięki niewielkiemu rozmiarowi modułu ładującego umieszczonego w bagażniku oraz umieszczeniu silnika elektrycznego pod podłogą, pojemność bagażnika jest praktycznie taka sama jak w wersji z silnikiem konwencjonalnym (330 litrów w przypadku Renegade’a i 420 litrów w przypadku Compassa – z oparciem ustawionym pionowo). Jednocześnie zachowana została podwójna funkcja bagażnika z podwyższoną powierzchnią ładunkową u góry i zmaksymalizowaną pojemnością ładunkową u dołu. W obu modelach w wersji 4xe, koło zapasowe może być umieszczone pod podłogą bagażnika.

Zelektryfikowane tryby jazdy.
Klienci nowego Jeepa Renegade`a i Compassa 4xe mogą spersonalizować doznania z jazdy zgodnie ze swoimi potrzebami i rodzajem podróży. I tak na przykład, podczas codziennych dojazdów do miasta idealna będzie jazda na napędzie elektrycznym, który doskonale sprawdzi się także podczas ekscytujących off-roadowych przygód na ekstremalnych trasach w kontakcie z naturą w autentycznym stylu Jeepa.

System ma trzy tryby pracy – hybrydowy, elektryczny i E-save. Żądany tryb aktywuje się za pomocą selektora trybu jazdy umieszczonego obok dźwigni zmiany biegów. We wszystkich trybach jazdy układ hamulcowy z systemem rekuperacji energii odzyskuje energię podczas pasywnych faz jazdy (takich jak zwalnianie lub lekkie hamowanie). Ponadto, Renegade i Compass 4xe pracują w trybie hybrydowym, gdy akumulator osiągnie minimalny poziom naładowania niezależnie od wybranego trybu. Poniżej szczegółowe informacje:

 • HYBRID – domyślny tryb wybierany podczas uruchamiania samochodu. Służy do zarządzania systemem i korzystania z niego w najbardziej efektywny sposób, optymalizując moc i minimalizując zużycie paliwa. Silnik spalinowy i silnik elektryczny współpracują ze sobą w zależności od rodzaju drogi, podczas faz odzyskiwania energii w trakcie hamowania. Początkowo, system preferuje jazdę elektryczną (zatem energia jest dostarczana przez silnik elektryczny). Kiedy akumulator osiągnie minimalny poziom naładowania (oznaczany jako „SOC”, State Of Charge), samochód przechodzi na napęd spalinowy. System steruje uruchomieniem i pracą silnika za pomocą algorytmu optymalizacyjnego (Hybrid Control Processor – HCP) zaprojektowanego w celu maksymalizacji poziomów wydajności systemu.
 • ELECTRIC – tryb w pełni elektryczny, który zapewnia średni zasięg 50 km* przy zerowej emisji. Zaprojektowany w celu maksymalnego zwiększenia wrażeń z jazdy elektrycznej za pomocą innej kalibracji algorytmu optymalizacji HCP. Samochód porusza się wyłącznie przy użyciu energii elektrycznej, tak długo jak ma wystarczająco naładowany akumulator. System automatycznie przełącza się w tryb HYBRID, gdy akumulator rozładuje się poniżej bezpiecznego poziomu lub w razie konieczności gwałtownego przyspieszenia. Maksymalna prędkość w tym trybie wynosi 130 km/h. To idealny tryb do jazdy w centrach miast ze strefami ograniczonego wjazdu.
 • E-SAVE – tryb podtrzymywania ładowania lub ładowania akumulatora podczas jazdy z silnikiem spalinowym. Tryb E-SAVE obsługuje dwa tryby wtórne, zwane Oszczędzanie baterii – Battery Save  (E-SAVE pasywny) i Ładowanie baterii (E-SAVE aktywny), które można aktywować na ekranie systemu Uconnect.
  • E-SAVE pasywny lub Battery Save: utrzymuje naładowany akumulator, używając w większości silnika spalinowego.
  • E-SAVE aktywny lub Battery Charge: ładuje akumulator do 80%, wykorzystując pracę silnika spalinowego, który napędza połączony przedni generator elektryczny.

W trybie HYBRID, algorytm optymalizacji (HCP) zapewnia wydajność systemu, modulując wspólną pracę silników elektrycznego i spalinowego w zależności od poziomu naładowania akumulatora. Algorytm HCP automatycznie moduluje dystrybucję momentu obrotowego między silnikami elektrycznym a spalinowym. Silnik spalinowy uruchamia się, gdy wymagana wydajność przewyższa wydajność samego silnika elektrycznego. Algorytm optymalizacji jazdy w trybie HYBRID przeznaczony jest do zarządzania najkorzystniejszą konfiguracją samochodu, uwzględniając następujące czynniki:

 • Poziom energii (stan naładowania) pakietu akumulatorów.
 • Mapy wydajności silnika elektrycznego i spalinowego.
 • Polecenia wydawane przez kierowcę.
 • Sytuacje związane z podróżą i otoczeniem (gradienty, temperatura otoczenia itp.).

Praca silnika spalinowego podczas jazdy zależy od różnych kombinacji powyższych czynników. Gdy poziom naładowania akumulatora jest niski, silnik spalinowy włącza się, kompensując brak napędu elektrycznego z kół tylnej osi.

Hamowanie odzyskowe.
Hamowanie odzyskowe to podstawowy element ekologicznego charakteru modeli Jeep 4xe, umożliwiający odzysk energii kinetycznej podczas fazy zwalniania i hamowania. Energia jest magazynowana w akumulatorze, a nie rozpraszana w postaci ciepła na tarczach hamulcowych. Tradycyjny układ hamulcowy jest używany, aby zatrzymać samochód w razie awaryjnego hamowania lub podczas jazdy z bardzo niską prędkością.

e-Coasting.
Tryb ten działa zamiast hamulca silnikowego, kiedy pedał przyspieszenia jest zwolniony, umożliwiając odzysk energii, gdy samochód zwalania, nawet po zwolnieniu pedału hamulca. Tryb aktywuje się przyciskiem umieszczonym w tunelu środkowym, pod dźwignią zmiany biegów.
Hamowanie regeneracyjne jest zawsze aktywne niezależnie od trybu jazdy (silnik spalinowy lub elektryczny), aby maksymalnie zwiększyć odzysk energii kiedy pedał hamulca i przyspieszenia są zwolnione.  eCoasting można aktywować w modelach Renegade i Compass 4xe, gdy dźwignia skrzyni biegów znajduje się w położeniu „D” (Drive).
Naciskając przycisk „eCoasting” można aktywować intensywność według dwóch różnych poziomów, mniej lub bardziej intensywnych.

Kontrolka na wyświetlaczu tablicy rozdzielczej wskazująca aktywację może mieć dwa różne kolory:

 • Biały („Normal”), jeśli wybrano funkcję „Intensywne”, ale jest ona nieaktywna (pedał przyspieszenia nie został zwolniony);
 • Zielony, jeśli funkcja „Intensywne” jest wybrana i aktywna (pedał przyspieszenia jest zwolniony).

Po aktywowaniu przez kierowcę funkcji „Bardziej intensywne”, kalibracja hamowania odzyskowego jest mocniejsza, kiedy kierowca nie naciska pedału przyspieszenia. Funkcja ta zmniejsza prędkość szybciej niż standardowe hamowanie odzyskowe i generuje więcej energii elektrycznej, która jest przekazywana do akumulatora.
Kiedy funkcja „Intensywne” zmienia się na „Normal” i odwrotnie, na zestawie wskaźników  wyświetla się specjalny komunikat.

Możliwości terenowe i hybrydowy napęd e-AWD.
Legendarne możliwości terenowe Jeepa są gwarantowane przez system napędu 4×4 Jeep Active Drive, montowany we wszystkich wersjach Compassa i Renegade`a 4xe. Nowa technologia hybrydowa plug-in dodatkowo zwiększa możliwości terenowe obu modeli, a połączenie dwóch napędów dodatkowo powiększa wartość momentu obrotowego.
I tak na przykład, Trailhawk 4xe, najbardziej terenowa odmiana modelu o łącznej mocy 240 KM, zwiększa wartość momentu obrotowego nawet o 50% w porównaniu z modelem Trailhawk z silnikiem diesla o mocy 170 KM. Ponadto, dzięki nowej technologii 4xe, napęd na tylną oś jest przekazywany nie przez wał napędowy, ale przez silnik elektryczny. Pozwala to na rozdzielenie dwóch osi i niezależne kontrolowanie momentu obrotowego w bardziej skuteczny sposób niż układ mechaniczny, a napęd 4×4 jest załączany w razie potrzeby. 

Jeep Selec-Terrain .
Jeep Active Drive Low współpracuje z systemem zarządzania trakcją Jeep Selec-Terrain oferującym maksymalnie pięć trybów jazdy. Selec-Terrain obejmuje system kontroli zjazdu ze wzniesienia (Hill Descent Control) zapewniający doskonałe możliwości terenowe. Korzystając z Selec-Terrain, kierowca może wybrać idealny tryb jazdy, aby bezpiecznie pokonać każdy teren:

 • Auto: tryb standardowy, zapewnia ciągłe zarządzanie trakcją, odpowiedni do jazdy drogowej i terenowej. 
 • Sport: dla zapewnienia sportowych osiągów wykorzystuje zarówno silnik elektryczny, jak i silnik spalinowy. Ten dynamiczny tryb jazdy, nowość zarówno w modelu Renegade, jak i Compass, sprawia, że codzienne wrażenia z jazdy w mieście są przyjemniejsze, dzięki utwardzeniu układu kierowniczego, wyostrzeniu reakcji pedału przyspieszenia i dostosowaniu zachowania przekładni poprzez zmiany biegów przy wyższych obrotach  w celu uzyskania pełnej mocy i momentu obrotowego.
 • Snow (Śnieg): zapewnia lepszą przyczepność w ekstremalnych warunkach. Jest przeznaczony do jazdy po drogach i bezdrożach w warunkach słabej przyczepności, na przykład drogi pokryte śniegiem.
 • Sand/Mud (Piasek/Błoto): tryb jazdy terenowej do pokonywania powierzchni o słabej przyczepności, jak błotniste lub piaszczyste tereny, aby zapewnić maksymalną przyczepność.
 • Rock (Skały): (wyłącznie w wersji Trailhawk): Tryb ten jest dostępny jedynie, gdy włączony jest tryb 4WD Low. System konfiguruje samochód w celu zapewnienia maksymalnej przyczepności i zdolności kierowania na nawierzchni o niskiej przyczepności. Ponadto, tryb Rock zapewnia wzorcowe osiągi w terenie. Służy do pokonywania najtrudniejszych przeszkód, takich jak duże skały.

Ponadto, system zarządzania trakcją Jeep Selec-Terrain umożliwia zarządzanie systemem AWD w modelach Renegade i Compass 4xe, łącząc pięć trybów dynamicznych – Auto, Sport, Mud/Sand, Snow i Rock (ten ostatni wyłącznie w wersji Trailhawk) z dwoma różnymi trybami napędu 4×4, w zależności od sytuacji, z którą kierowca musi się zmierzyć:

 • 4WD Lock: ta funkcja na stałe włącza napęd 4×4 przy prędkościach do 15 km/h, utrzymując w ciągłej pracy silnik elektryczny usytuowany z tyłu (P4), aby zapewnić przyczepność 4×4 przy niskich prędkościach przy stałej dystrybucji momentu obrotowego między dwie osie (współczynnik dystrybucji różni się w zależności od wybranego trybu terenu). Przy prędkościach powyżej 15 km/h, napęd AWD jest dostępny na żądanie. W porównaniu do tradycyjnego mechanicznego systemu AWD, prędkość reakcji tylnego silnika elektrycznego (P4) umożliwia szybsze włączenie. Pełną funkcjonalność napędu na cztery koła modeli 4xe zapewnia funkcja „Powerlooping”, w sytuacji niskiego poziomu naładowania akumulatora. Gwarantuje ona, że silnik elektryczny przedni, mechanicznie połączony z silnikiem spalinowym, nieprzerwanie wytwarza prąd o wysokim napięciu, aby zasilać silnik elektryczny tylny i zapewniać maksymalną przyczepność niezależnie od stanu naładowania akumulatora.
 • 4WD Low: to tryb pozwalający w pełni wykorzystać osiągi i moc pojazdu do pokonywania szczególnie trudnego terenu, takiego jak piasek lub skały. W wersjach Trailhawk tryb Rock systemu Selec-Terrain można wybrać jedynie w trybie 4WD Low.

Dzięki powyższym systemom, modele Jeep 4xe świetnie radzą sobie w każdej sytuacji,  w najbardziej wydajny i bezpieczny sposób.

Wyjątkowe doznania z jazdy 4xe.
Wyjątkowe doznania z jazdy Jeepem 4xe rozpoczynają się już, gdy Klient parkuje samochód w garażu i podłącza go do zwykłego domowego gniazdka za pomocą kabla znajdującego się na wyposażeniu lub do wygodnej ładowarki easyWallbox. Korzystając z funkcji „E-Control”, kierowca może ustawić najkorzystniejszy czas rozpoczęcia ładowania akumulatora, na przykład wybierając najbardziej opłacalne przedziały czasowe. Może również zaprogramować ładowanie z domu za pomocą smartfona.

Energia z sieci jest przekazywana przez moduł sterujący umieszczony w bagażniku do pakietu akumulatorów, zamontowanego pod drugim rzędem foteli. Dzięki tej architekturze mamy dwa samochody w jednym, a mianowicie samochód elektryczny z wysokonapięciowym pakietem akumulatorów litowo-jonowych na tylnej osi oraz tradycyjny samochód z silnikiem spalinowym zamontowanym na przedniej osi.

Zanim wsiądziemy do samochodu, możemy sprawdzić zdalnie za pośrednictwem aplikacji poziom naładowania i ogólny stan pojazdu. W upalny dzień,  kierowca może nawet włączyć klimatyzację będąc jeszcze w domu. Po odłączeniu samochodu od portu ładowania, rozpoczynają się niezwykłe doznania z jazdy. Domyślnie ustawiony tryb jazdy to „Hybrid”, w momencie uruchomienia automatycznie zarządza on przepływem energii w samochodzie. Gdy kierowca zasiądzie za kierownicą, jego smartfon automatycznie łączy się z pokładowym systemem multimedialnym Uconnect, umożliwiając mu korzystanie z różnych aplikacji na 8,4” ekranie dotykowym samochodu.
Podczas jazdy w mieście, kierowca może wybrać w pełni elektryczny tryb jazdy („Electric”). W ten sposób może bez problemu wjechać do stref  ograniczonego ruchu, ponieważ samochód korzysta z silnika elektrycznego napędzającego tylne koła, który zapewnia bezemisyjną jazdę. Średni zasięg Renegade`a i Compassa 4xe na samym prądzie to 50 km*, a maksymalna prędkość wynosi 130 km/h w wersji całkowicie elektrycznej. Silnik spalinowy włącza się tylko w przypadku konieczności gwałtownego przyspieszenia lub niskiego poziomu naładowania akumulatora.

Poza miastem kierowca może wybrać tryb „e-Save” i zmaksymalizować wydajność energetyczną dzięki funkcji oszczędzania baterii. Funkcja ta utrzymuje pozostały czas pracy akumulatora (na przykład, jeśli dostępny poziom naładowania akumulatora wynosi 70%, jest on utrzymywany na poziomie 70%). W takim przypadku, silnik spalinowy ładuje akumulator za pomocą zespółu generatora silnika elektrycznego zamontowanego na przedniej osi, utrzymując go na ustalonym wcześniej poziomie. Druga opcja, zwana ładowaniem akumulatora, wykorzystuje silnik spalinowy do ładowania akumulatora do 80%. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy zbliżamy się do miasta, ponieważ oznacza to, że kierowca może dotrzeć do centrum miasta z naładowanym akumulatorem, a potem nie martwiąc się o nic, jechać w trybie elektrycznym.

W przypadku, gdy kierowca chce zwiększyć prędkość i moc lub potrzebuje większej przyczepności, na przykład w śnieżny dzień lub podczas pokonywania bardziej stromego podjazdu, to właśnie wtedy Jeep Renegade i Compass 4xe zamieniają się w autentyczne pojazdy z napędem na cztery koła i oferują wszystkie zalety napędu 4×4 pod względem zachowania na drodze, bezpieczeństwa aktywnego i osiągów. System automatycznie uruchamia silnik spalinowy na przedniej osi, który napędza przednie koła i zamienia pojazd w eAWD, czyli samochód z napędem na wszystkie koła oferujący jednocześnie napęd hybrydowy.
W konfiguracji hybrydowej, z silnikiem spalinowym pracującym na przedniej osi i silnikiem elektrycznym pracującym na tylnej osi, topowe wersje w gamie, czyli S i Trailhawk 4xe dostarczają moc do 240 KM i uzyskują maksymalną prędkość 200 km/h. Dzięki mocy na poziomie 240 KM są to dotychczas najmocniejsze modele Renegade i Compass: wyróżniają się największymi możliwościami terenowymi, najlepszymi osiągami, a jednocześnie oferują niezwykłą przyjemność z jazdy. Wszystko to nie zapominając o bezpieczeństwie, jakie zapewnia system 4×4. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, tryb hybrydowy maksymalizuje oszczędność paliwa, osiągając około 2 litry/100 km* (przy naładowanym akumulatorze).

Po udanym podjeździe pod górę, dzięki napędowi 4×4 i mocy generowanej przez połączenie tradycyjnego silnika z silnikiem elektrycznym, nadszedł czas, aby zjechać z góry i wykorzystać energię kinetyczną do naładowania akumulatora. W tej fazie, zwanej e-Coasting, ruch kół po zwolnieniu pedału przyspieszenia generuje energię i wydajniej kumuluje ładunek w akumulatorze.

Zapewnia to wiele korzyści: oszczędność energii z korzyścią dla wydajności i ekologii oraz zwiększenie całkowitego zasięgu samochodu. Regeneracja energii zwiększa także siłę hamowania Renegade`a i Compassa 4xe. Tryb e-Coasting ma dwa poziomy: mniej i bardziej intensywny. Ten ostatni powoduje większy odzysk energii, a tym samym zapewnia większy zasięg.

Legendarne możliwości terenowe, które wyróżniają od zawsze każdy model Jeepa, odnajdziemy także w modelach Renegade i Compass 4xe z napędem hybrydowym plug-in. Napęd 4×4 z technologią hybrydową plug-in, zaprojektowany i opracowany dla modeli 4xe, doskonale integruje zasilanie z systemem napędowym 4×4, przenosząc osiągi terenowe na wyższy poziom. Samochód z napędem hybrydowy plug-in oferuje jeszcze lepsze zdolności 4WD niż pojazd z tradycyjnym silnikiem spalinowym.
Podczas jazdy po bezdrożach, Klienci mogą wybrać tryb HYBRID, a system będzie automatycznie obsługiwał oba systemy napędu na obu osiach. Do wyboru jest również tryb 4WD Low, optymalizujący reakcję na piaszczystym lub kamienistym terenie lub tryb 4WD Lock, który utrzymuje stałą przyczepność 4×4 przy prędkości do 15 km/h. Klienci mogą skorzystać z z jednego z czterech trybów systemu zarządzania trakcją Selec-Terrain (który w wersji Trailhawk oferuje dodatkowo piąty tryb, Rock) wyróżniającego wszystkie modele Jeepa (z wyjątkiem Wranglera).

Dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu, który można uzyskać niemal natychmiast z silnika elektrycznego umieszczonego z tyłu – do 2500 Nm – oraz możliwości bardzo precyzyjnej jego regulacji podczas przyspieszania i pokonywania najbardziej wymagających terenów, kiedy potrzebna jest bardzo niska wartość współczynnika przełożenia, wrażenia z jazdy off-road są bardziej precyzyjne i kontrolowane. Nie trzeba zwiększać prędkości obrotowej, aby koła obracały się, a obciążenie dynamiczne przekładni jest zminimalizowane, co skutkuje lepszym zachowaniem na drodze i większą prędkością. Ponadto, dzięki nowej elektrycznej technologii napędu na wszystkie koła (eAWD) napęd na tylną oś nie jest przekazywany przez wał napędowy, ale przez dedykowany silnik elektryczny. Pozwala to na rozdzielenie dwóch osi i niezależne sterowanie momentem obrotowym w sposób bardziej efektywny niż układ mechaniczny.

Wszystkie elementy elektroniczne HV, w tym moduły sterujące i przewody między pakietem akumulatorów a silnikami elektrycznymi, są odpowiednio uszczelnione i wodoodporne. W rezultacie wszystkie wersje 4xe Renegade i Compass mają głębokość brodzenia do 40 cm, a specjalna wersja off-roadowa Trailhawk ze znaczkiem „Trail Rated” może pokonać bród do 50 cm (tylko model Compass). Wersje Trailhawk posiadają również stalowe osłony podwozia dla dodatkowej ochrony podczas jazdy w trudnym terenie oraz specjalne wyposażenie, a także wzorcowe wartości  kątów w swojej kategorii (kąt natarcia wynoszący 28o, kąt zejścia 28o, kąt rampowy 18o, prześwit 20,1 cm w wersji Renegade Trailhawk; kąt natarcia wynoszący 30,4o, kąt zejścia 33,3o, kąt rampowy 20,9o, prześwit 21,3 cm w wersji Compass Trailhawk), dedykowane felgi i opony (17” 235/60R17 M + S w/Snow Flake w modelu Compass i 17” 235/55R17 M + S w/Snow Flake w modelu Renegade).

Dzięki temu modele Renegade i Compass 4xe to przede wszystkim autentyczne SUV-y Jeepa. Są przyjazne dla środowiska, a jednocześnie niezwykle sprawne i przyjemne w prowadzeniu zarówno na drodze, jak i na bezdrożach.

USŁUGI I ŁĄCZNOŚĆ DLA ZELEKTRYFIKOWANEJ JAZDY. 

Aby wprowadzić Klientów w świat elektryfikacji, począwszy od wyboru zelektryfikowanego samochodu, opracowano zintegrowany ekosystem usług wyróżniający się prostotą i łatwością obsługi.

Aplikacja „GO 4xe LIVE”.
Z okazji premiery nowych modeli 4xe, FCA opracowała całą gamę usług zaprojektowanych, by zabrać Klientów do świata elektryfikacji i wspierać ich w wyborze zelektryfikowanego modelu. Pierwszym przykładem prostoty i łatwości obsługi jest nowa aplikacja Jeepa „GO 4xe LIVE”, stworzona przez zespół FCA’s e-Mobility będąca nowym „cyfrowym” i inteligentnym sposobem, aby przedpremierowo doświadczyć tego, co oferuje nowy model z napędem hybrydowym plug-in. Aplikacja umożliwia poznanie nowych zelektryfikowanych technologii i odkrycie korzyści z przejścia na technologię hybrydową.

Wkrótce na systemy operacyjne Android i iOS aplikację GO 4xe LIVE będzie można pobrać bezpłatnie. Po zarejestrowaniu się użytkownicy mogą uzyskać dostęp do świata mobilności elektrycznej. Aplikacja zawiera wirtualny symulator, dzięki któremu można dowiedzieć się więcej o nowych hybrydowych modelach Jeepa plug-in oraz przeprowadzić test pozwalający określić styl jazdy Klienta. Ponadto pomaga Klientom odnaleźć się w dwóch kluczowych aspektach mobilności elektrycznej: zasięgu i czasie ładowania.

GO 4xe LIVE symuluje podróż za kierownicą Jeepa Renegade`a 4xe lub Compassa 4xe, na dowolnej trasie. Aplikacja oblicza przejechany dystans i wskazuje zużycie energii elektrycznej, jednocześnie monitorując stan akumulatora i pozostały zasięg samochodu na trasie. Aplikacja wyświetla również powiadomienia o punktach ładowania dostępnych na trasie, wskazując, czy w którymś z nich potrzebne jest ładowanie. Pod koniec wyjazdu pokazuje potencjalne oszczędności finansowe i porównanie emisji CO2 z konwencjonalnym samochodem z silnikiem spalinowym.

Podróż można również symulować w trybie „na żywo”, gdy kierowca siedzi za kierownicą własnego pojazdu lub zdalnie, ustawiając adresy rozpoczęcia i zakończenia podróży. W ciągu kilku sekund odkryje możliwe oszczędności oferowane przez Jeepa Renegade`a i Compassa 4xe.

GO 4xe LIVE ma na celu zapewnienie poznania świata elektryfikacji: w sekcji „Czy wiesz?” użytkownicy mogą znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące świata e-mobilności, a nawet dowiedzieć się więcej o głównych cechach nowego Jeepa Renegade`a i Compassa 4xe.

Po zakupie, niezwykłe doświadczenia Klienta nadal trwają, dzięki pakietom usług UconnectTM opracowanym przez FCA dla marki Jeep, zaczynając od aplikacji „My Uconnect”.
Innymi słowy, doświadczenie zakupowe dotyczące modeli Jeep 4xe nie polega wyłącznie na posiadaniu samochodu. Klient otrzymuje kompletny zestaw narzędzi, aby bawić się i zarządzać, czyniąc swoją mobilność bardziej kompletną i przyjemną.

Inteligentna łączność pokładowa – przyjazna dla użytkownika i łatwa w użyciu.
Jeep Renegade i Compass 4xe dysponują najnowocześniejszą łącznością, by zaspokoić potrzeby coraz bardziej wymagających Klientów. Modele są wyposażone w nowy system multimedialny UconnectTM oferujący zaawansowaną łączność ze światem oraz szereg przydatnych usług zapewniających bezpieczeństwo i komfort (niektóre funkcje są już aktywne w momencie zakupu) – My Assistant, My Car, My Remote, My Navigation i My eCharge oraz dodatkowe funkcje wspomagające jazdę z napędem elektrycznym.
Nowe usługi UconnectTM zapewniają dostęp do szeregu funkcji dostępnych za pośrednictwem różnych touchpointów, jak aplikacja mobilna My Uconnect, smartwatch, strona internetowa, przyciski na konsoli górnej i radio.
Są one dostępne już w chwili premiery nowych modeli, dla wszystkich poziomów wyposażenia w połączeniu z 8,4” ekranem systemu multimedialnego.
Usługi te są podzielone na pakiety podstawowe (Basic), takie jak My Assistant, aktywne już w momencie zakupu, oraz standardowe, aktywowane przez Klienta bezpłatnie, w tym My eChargeMy Car, My Remote i My Navigation (dostępne w modelach wyposażonych w Uconnect NAV z ekranem o przekątnej 8,4”).
My Assistant to funkcja umożliwiająca Klientowi kontakt się z centrum alarmowym, aby wezwać pomoc w przypadku awarii lub nagłego wypadku, i uzyskanie geolokalizacji w razie potrzeby wezwania pomocy drogowej. Klient otrzymuje również mailowo comiesięczny raport przedstawiający aktualny stan samochodu.
My Car pozwala kierowcy monitorować stan swojego samochodu, sprawdzając najważniejsze informacje, jak stan naładowania akumulatora, poziom paliwa, ciśnienie w oponach czy termin najbliższego przeglądu okresowego.
My Remote umożliwia kierowcy blokowania/odblokowywania drzwi, włączania świateł, programowania klimatyzacji, monitorowania niektórych parametrów (prędkość i obszar) oraz otrzymywanie powiadomień, jeśli nie zostaną one zachowane.
My Navigation (dostępna tylko dla Uconnect 8.4” NAV) można używać, aby sprawdzać w czasie rzeczywistym informacje o natężeniu ruchu, pogodzie czy fotoradarach znajdujących się na trasie. Może służyć do wyszukiwania w aplikacji mobilnej My Uconnect i systemie Uconnect 8.4” NAV punktów użyteczności publicznej i przeglądania stacji ładowania znajdujących się w pobliżu samochodu, wskazując te miejsca, do których można dotrzeć przy bieżącym poziomie naładowania akumulatora (usługa Dynamic Range Mapping). Ponadto, można skorzystać z usługi Send & Go umożliwiającej kierowcy wysłanie adresu z aplikacji mobilnej na smartfonie do systemu nawigacji samochodu
My eCharge umożliwia zarządzanie procesem ładowania, wyszukując najbliższe publiczne stacje ładowania sprawdzając ich dostępność. Funkcja przydatna jest także podczas konfigurowania i zarządzania prywatną ładowarką typu wallbox.

Ofertę usług Uconnect dopełnia pakiet usług na życzenie, który można kupić na stronie internetowej My Uconnect. Usługi te obejmują pakiety My Wi-FiMy Theft Assistance i My Fleet Manager.

My Wi-Fi to prawdziwy hotspot umożliwiający jednoczesne podłączenie do Internetu nawet ośmiu urządzeń.
My Theft Assistance niezwłocznie powiadamia Klienta w przypadku próby kradzieży samochodu. Gdy tylko kradzież zostanie potwierdzona przez organy ścigania, centrum operacyjne zapewni wsparcie przy odzyskiwaniu samochodu.
My Fleet Manager to innowacyjne i kompletne rozwiązanie do zarządzania flotą, z prostym i przyjaznym interfejsem oraz zdalnym dostępem do licznych funkcji.
Potwierdza to, że Renegade i Compass 4xe to najlepiej połączone ze światem modele: komunikują się z kierowcą zarówno w kabinie, jak i na zewnątrz, umożliwiając mu wcześniejsze ustawienie trasy w nawigacji czy włączenie klimatyzacji jeszcze przed uruchomieniem samochodu.

„My Uconnect”, inteligentne aplikacje łączności zapewniające wszechstronne doznania 4xe.
Modele 4xe marki Jeep zostały opracowane, aby zaspokoić potrzeby różnych Klientów i ułatwić im postępowanie w różnych sytuacjach, dzięki pakietowi aplikacji umożliwiających wygodne i zdalne sterowanie różnymi funkcjami samochodu. Dzięki aplikacji mobilnej „My Uconnect”, Klienci mają dostęp do szeregu usług umożliwiających łatwe i szybkie zarządzanie stanem pojazdu, przeglądami, nawigacją, ładowaniem oraz wszelkimi problemami lub sytuacjami kryzysowymi, w tym kradzieżą. Przykładowo, korzystając z funkcji „My Navigation”, kierowca może już dzień wcześniej zaplanować trasę i wysłać ją do nawigacji swojego Jeepa Renegade`a lub Compassa 4xe lub zaplanować preferowane godziny i dni ładowania, w oparciu o najbardziej dogodne przedziały czasowe i taryfy elektryczną lub wyszukać stacje ładowania i zapłacić za ładowanie bezgotówkowo.

Opcje ładowania.
Ładowanie nowego Renegade’a 4xe i Compassa 4xe jest łatwe i intuicyjne: oba modele oferują pełną integrację smartfona kierowcy z 8,4” ekranem dotykowym systemu Uconnect, aby zarządzać ładowaniem zgodnie z wymaganiami i stylem życia kierowcy oraz bezpośrednio z samochodu lub zdalnie za pomocą aplikacji.
Silnik elektryczny umieszczony na tylnej osi jest zasilany przez akumulator, który można ładować zarówno podczas jazdy (w trybie e-Coasting, ładując akumulator, wykorzystując ujemną wartość momentu obrotowego wytwarzaną przy hamowaniu silnikiem) lub za pomocą kabla ładującego: w domu ze zwykłego gniazdka i kabla będącego standardowym wyposażeniem lub na publicznej stacji ładowania, przy użyciu specjalnego kabla (Mode 3, dostępnego w standardzie lub jako opcja w zależności od wersji). W celu zoptymalizowania czasu ładowania i zaoferowania dodatkowych i bezpiecznych rozwiązań domowych, Klienci mogą wybrać ekskluzywną ładowarkę easyWallbox umożliwiającą ładowanie samochodu ze zwykłego gniazdka domowego i oferującą opcję szybkiego ładowania.

System ten został opracowany przez ENGIE EPS specjalnie dla FCA i jest sprzedawany w Europie przez markę Mopar. To proste, łatwe w obsłudze rozwiązanie  „plug & play”, którym można intuicyjnie zarządzać przez Bluetooth, umożliwiając naładowanie Renegade`a lub Compassa 4xe w domu z mocą ładowania do 2,3 kW w niecałe 5 godzin (czas może różnić się w zależności od instalacji elektrycznej), bez pomocy specjalistycznego personelu. Ponadto, można zwiększyć moc ładowarki easyWallbox do 7,4 kW, wtedy pełne ładowanie w domu trwa mniej niż dwie godziny (100 minut).

Gotowi na nową erę e-Mobilności.
Strategia FCA dotycząca zaangażowania w coraz bardziej zrównoważoną mobilność ma na celu promowanie nowych doświadczeń, które idą w parze zarówno z wymaganiami Klientów, jak i troską o środowisko: e-Mobility by FCA. FCA odważnie podjęła wyzwania, tworząc zorganizowany, przyjazny dla Ziemi system, konkurencyjny z ekonomicznego punkt widzenia, który łączy partnerów, produkty i usługi interdyscyplinarne z różnych rynków, ułatwiając życie Klientom, którzy wybierają samochody elektryczne i zelektryfikowane.

Zaawansowana technologia w służbie elektryfikacji.
Opierając się na współpracy z głównymi partnerami, z których każdy jest specjalistą w swojej branży, FCA w ostatnich latach skupia się na projektowaniu i rozwoju nowoczesnych technologii elektryfikacji, w tym pojazdów hybrydowych, hybryd plug-in i modeli elektrycznych, których celem jest zmniejszenie zużycia i redukcja emisji CO2. Technologie te i silniki zostały już wprowadzone na rynek w modelach FCA na różnych rynkach, natomiast proces elektryfikacji gamy dotyczy już wielu modeli „Made in Europe”, jak Jeep Compass i Renegade 4xe z napędem hybrydowym plug-in.

Łatwe ładowanie.
Przejście na zrównoważoną mobilność elektryczną i zelektryfikowaną wymaga przede wszystkim opracowania sieci publicznych i prywatnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych i hybryd plug-in. Jednocześnie konieczne jest ponowne przemyślenie produkcji i dystrybucji energii elektrycznej. FCA opracowuje rozwiązania spełniające wszystkie wymagania, począwszy od punktów ładowania: zainstalowano około 3600 stacjanarnych ładowarek do samochodów elektrycznych w salonach sprzedaży w całej Europie i na placach fabrycznych, po podpisanie umów z firmami Enel X i ENGIE, wiodącymi graczami w branży energetycznej, aby zapewnić prosty i szybki dostęp do publicznych i domowych punktów ładowania, takich jak easyWallbox. Natomiast w oparciu o współpracę z firmą Digital Charging Solutions (DCS) Klienci, którzy wybiorą Jeepa Renegade`a i Compassa 4xe, będą mieli dostęp do „My easy Charge”, usługi on-line zapewniającej dostęp do największej publicznej sieci ładowania na świecie, zarządzanej przez DCS. Za pomocą dedykowanej aplikacji i specjalnej karty, rozwiązanie to zapewni dostęp do ponad 130 000 stacji ładowania w 21 krajach Europy. Wreszcie, we współpracy z firmami ENGIE Eps i Terna, FCA e-Mobility stworzyła laboratoria dla innowacyjnych technologii, takich jak Vehicle-to-Grid (V2G), systemu zapewniającego dwukierunkowy przepływ energii pomiędzy pojazdem a siecią elektroenergetyczną, umożliwiającego wykorzystanie energii zgromadzonej w baterii samochodu do stabilizacji pracy sieci.

Uwaga skupiona na łączności, integracji, bezpieczeństwie i wiele więcej.
Aby uzupełnić system e-mobilności skoncentrowany na zrównoważonej mobilności elektrycznej i zelektryfikowanej, FCA pracuje również nad łącznością, integracją i bezpieczeństwem w ramach tego systemu. Opierając się na współpracy i integracji z różnymi partnerami, czołowymi graczami w swoich sektorach, FCA będzie w stanie oferować swoim Klientom rozwiązania, które pozwolą cieszyć się coraz liczniejszymi usługami w zakresie mobilności, jak dostęp do europejskiej publicznej sieci ładowania samochodów elektrycznych i polisy ubezpieczeniowe, koncentrujące się na rzeczywistym użytkowaniu pojazdu.

FCA Bank i Leasys wspierają sprzedaż nowych Jeepa Renegade`a 4xe i Compassa 4xe, oferując szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla Klientów zainteresowanych kredytem, leasingiem lub wynajmem. Każdy, kto zechce zasiąść za kierownicą tych wyjątkowych Jeepów, począwszy od osób fizycznych, przedsiębiorców i duże korporacje, będzie mógł wybrać spersonalizowany produkt finansowy w zależności od swoich indywidualnych potrzeb: niskie miesięczne raty, elastyczny okres finansowania, brak konieczności wnoszenia opłaty inicjalnej, brak konieczności przedstawiania dokumentów rejestrowych firmy oraz szybki proces akceptacji to nie jedyne zalety oferty FCA Bank i Leasys. Bogaty pakiet promocji finansowych z pewnością pomoże Klientom zainteresowanych kupnem nowych Jeepa Renegade`a 4xe i Compassa 4xe w finalizacji planów zakupowych.
Ponadto, FCA Bank&Leasys udostępniają swoim Klientom bogatą gamę usług ubezpieczeniowych. Każdy z Klientów, w ramach jednej raty kredytu/leasingu, może skorzystać atrakcyjnej oferty ubezpieczenia Bezpieczny Kredyt/Leasing lub GAP, których szeroki zakres zabezpieczy zarówno Klienta, jak i jego bliskich oraz ubezpieczenie komunikacyjne dla Klientów Leasys.

Elektryfikacja będąca fundamentalnym krokiem w rozwoju marki Jeep i droga marki w kierunku osiągnięcia pozycji lidera w dziedzinie zaawansowanych i przyjaznych dla środowiska technologii jest również wspierana działaniami FCA Bank i Leasys. Każdy z Klientów zainteresowanych nowymi Jeepem Renegadem 4xe i Compassem 4xe w atrakcyjnej ofercie kredytowej FCA Bank i leasingowej Leasys może sfinansować zakup wymarzonego samochodu zupełnie zdalnie, bez wychodzenia z domu! Wszystkie czynności począwszy od wyboru samochodu po jego sfinansowanie odbywają się cyfrowo! Papierowa wersja dokumentacji kredytowej czy leasingowej zastąpione zostały „ekologiczną” wersją digitalową. Zawarcie umów potwierdzone jest złożeniem elektronicznego podpisu po stronie Klienta i FCA Bank lub Leasys, w zależności od formy finansowania.
Nowego Jeepa Renegade`a 4xe można wynająć już od 1799 zł (netto) miesięcznie a Compassa 4xe już od 1999 zł (netto) miesięcznie w ramach oferty wynajmu Leasys. W powyższej ofercie Klient korzysta z komfortu jazdy, nie troszcząc się o ubezpieczenie samochodu oraz obsługę serwisową przez 36 miesięczny okres finansowania. Ponadto Klienci nie angażują własnych środków na starcie – brak pierwszej wpłaty oraz ochrona AC w racie to nie jedyne zalety oferty wynajmu.

Ponadto po uruchomieniu kredytu/leasingu Klienci mogą korzystać z Portali Klienta zawierających szereg udogodnień. Klient ma stały dostęp do danych umowy: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, bez wychodzenia z domu, na komputerze, tablecie lub smartfonie. Poza godzinami pracy Biura Obsługi Klienta, Klienci mają możliwość m.in pobrania faktur leasingowych (Klienci Leasys); elektronicznego składania wniosków, weryfikacji statusu płatności i zmiany danych w umowie, oszczędzając czas i pieniądze przeznaczane na papier i opłacenie przesyłek pocztowych.

* Zgodnie z cyklem pomiarowym WLTP – dokładne dane mogą różnić się w zależności od kombinacji wyposażenia/wersji.

Bank FCA.
FCA Bank S.p.A. koncentruje się głównie na finansowaniu samochodów spełniając wszystkie wymagania mobilności dzięki wsparciu Leasys S.p.A., która jest spółką należącą do FCA Bank. Bank jest spółką joint venture pomiędzy FCA Italy S.p.A., która jest częścią Fiat Chrysler Automobiles N.V., światowego producenta samochodów, Crédit Agricole Consumer Finance, firmy należącej do Crédit Agricole Group, lidera w dziedzinie kredytów konsumenckich. Firma dostarcza produkty finansowe wspierające sprzedaż prestiżowych marek samochodów we Włoszech i Europie. Programy kredytów, leasingu, wynajmu i finansowania mobilności oferowane przez FCA Bank S.p.A. zaprojektowane są specjalnie dla sieci sprzedaży, dla klientów prywatnych i firmowych. FCA Bank S.p.A. obecny jest w 17 krajach europejskich i Maroku bezpośrednio lub za pośrednictwem swoich oddziałów. W Polsce FCA Bank S.p.A. reprezentuje FCA Bank S.p.A. S.A. Oddział w Polsce. W ofercie Oddziału znajdują się liczne oferty kredytów promocyjnych oraz ubezpieczenia spłaty kredytu i ubezpieczenie GAP oferowane we współpracy z AXA Partners.
Więcej informacji: www.fcabankgroup.com

Leasys.
Leasys SpA, utworzona we wrześniu 2001 r., jest spółką należącą w 100% FCA Bank Group, która jest równorzędną spółką joint venture FCA Italy SpA i Crédit Agricole Consumer Finance. Leasys oferuje kompletny i innowacyjny system usług mobilności dla osób prywatnych, grup zawodowych i przedsiębiorców: od wynajmu krótko, średnio i długoterminowego po usługi peer-to-peer-car za pośrednictwem platformy U Go i I-Link. Leasys CarCloud, pierwsza włoska usługa subskrypcji samochodów, została uruchomiona pod koniec 2019 roku. Lokalna marka Clickar ma dobrą pozycję wśród wiodących włoskich internetowych sprzedawców samochodów używanych dla klientów indywidualnych, grup zawodowych i przedsiębiorców. Leasys z siedzibą we Włoszech rozpoczął proces rozwoju międzynarodowego w 2017 roku, otwierając wiele biur w całej Europie: firma działa w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii i Polsce, zarządzając flotą ponad 300 000 pojazdów. Uruchomione w czerwcu 2019 r. Sklepy mobilności Leasys mają już oddolną obecność fizyczną w całych Włoszech. Sklepy te, które umożliwiają klientom dostęp do wszystkich usług mobilności świadczonych przez Leasys, będą wkrótce dostępne w każdym kraju europejskim obsługiwanym przez firmę. W Polsce spółkę Leasys SpA reprezentuje Leasys Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Poza usługami wynajmu w ofercie znajdują się usługi leasingowe.
Więcej informacji: www.leasys.com

Prawa autorskie © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.