WYMIANA OPON

Osoby, jeżdżące w polskich warunkach zimą na oponach letnich, powinny zdawać sobie sprawę, że stwarzają zagrożenie na drodze.

  • Należy pamiętać, że opony montowane w samochodach klasy średniej i premium (czyli opony przeznaczone do samochodów o wysokich osiągach) w niskich temeraturach tracą drastycznie przyczepność. Im niższa temperatura, tym mieszanka gumowa staje się twardsza i mniej przyczepna. Dodatkowo dochodzi do groźnego zjawiska, polegającego na mikopęknięciach bieżnika opony, co powoduje wykruszenie sie tych elementów i w konsekwencji nadmierne zużycie opony.
  • Letnie opony, nawet dość mocno wyesploatowane, w okresie letnim na suchych nawierzchniach spisują się znakomicie. Niestety w okresie jesienno-zimowym opona, której głębokość bieżnika oscyluje na poziomie 3-4 mm, nie będzie w stanie odprowadzić wody, a tym samym utrzymać zadany przez kierowcę tor jazdy samochodu. Nie wspominając o wydłużonej drodze hamowania, czy tez ryzyku zwązanym z utratą przyczepności.
  • Jeżeli mieszkasz w górach lub na przedmieściach i na swej drodze spotykasz wiele śniegu kopnego, w tym przypadku specialiści rekomendują opony kierunkowe.
  • Natomiast jeśli większość czasu spędzasz jeżdżąc po drogach ekspresowych bądź autostradach, powinieneś zaopatrzyć się w opony asymetryczne, które lepiej sprawdzają się na zakrętach, sprawniej odprowadzają wodę, oraz są cichsze.
  • Na wymiane opon umów się już dziś pod numerami telefonów: 665111754, 665111762, 605111008
Prawa autorskie © 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.